Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w ZM Henryk Kania. Prezes i wiceprezes odwołani

Henryk Kania, dotychczasowy szef rady nadzorczej zakładów, został powołany na p. o. prezesa spółki. Tak będzie przez trzy miesiące. Dotychczasowi prezes i wiceprezes ustępują ze stanowisk.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Producent wędlin ma 833,2 mln zł długu

Były prezes – Grzegorz Minczanowski – oraz członek zarządu Ewa Łuczyk pozostają w spółce. Minczanowski będzie pełnił obowiązki wiceprezesa zarządu, a Łuczyk pozostanie zatrudniona w spółce na stanowisku dyrektora finansowego.

Przewodniczący rady nadzorczej zakładów mięsnych Henryk Kania został oddelegowany do pełnienia obowiązków prezesa na trzy miesiące.

Firma ma poważne problemy finansowe. Jeden z głównych dostawców wędlin do Biedronki stracił płynność w momencie, gdy ceny surowca poszły w górę. Ale jest szansa, że uda się mu wyjść na prostą. Sąd w błyskawicznym tempie otworzył postępowanie układowe spółki.

Kania przyznał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że jest też po spotkaniach z sieciami handlowymi, do których dostarcza wędliny. - Efekt jest zadowalający, zgodzili się podnieść ceny, niektórzy także skrócić terminy płatności – wyjaśnił p. o. prezesa zakładów.

Szacuje się, że producent wędlin ma 833,2 mln zł długu.

Obejrzyj: Henryk Kania na krawędzi. Cała branża mięsna od lat ma niską rentowność

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: henryk kania, wiadomości, gospodarka, zakłady mięsne, rady nadzorcze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-06-2019

ElomanPrawie miliard długu i jakoś dają radę, jak ja zalegam kilka złoty za rachunek to zaraz mnie straszą sądem, i nie zarabiem tyle co to prezesi, mi też … Czytaj całość

18-06-2019

i będzie jak zawszeno i koniecznie wszyscy pracownicy łącznie z właścicielem i zarządem muszą jeść codziennie swoje wyroby żeby poczuli ich prawdziwy smak i jakość

18-06-2019

AlfonaPo kontrolach unijnych teraz jest trudniej ubijać padłe i chore zwierzęta.

Rozwiń komentarze (7)