Notowania

ZM Henryk Kania dążą do układu. Wszczęto przyspieszone postępowanie sądowe

Sąd otworzył przyspieszone postępowanie układowe Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Firma zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi, ma 833 mln zł długu. Do tego prokurator bada sprawę braku wypłat dla pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Kłopoty ZM Henryk Kania. Spółka ma ogromne problemy finansowe

Sąd Rejonowy w Katowicach zdecydował, by otworzyć przyspieszone postępowanie układowe w sprawie Zakładów Mięsnych Henryk Kania. Wnioskowała o to sama firma, która jest dłużnikiem. Postępowanie ma doprowadzić do zawarcia układu.

Jak już informowaliśmy, ZM Henryk Kania popadły w ogromne tarapaty finansowe. Producent wędlin ma 833,2 mln zł długu, a w prokuraturze jest sprawa w związku z brakiem wypłat dla praconików.

Co więcej, spóła poinformowała, że wypowiedziano jej umowy kredytowe. Jedną z Bankiem Handlowym, gdzie miała zaciągnięty kredyt na 67,88 mln zł, drugą z Alior Bankiem, któremy firma miała do spłaty ponad 38 mln zł.

Obejrzyj: Jak wybrać najlepszą kiełbasę na grilla

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym GPW. Po ogłoszeniu fatalnych wyników w ubiegłym tygodniu kurs akcji spółki runął. Pierwszy kwartał tego roku firma zakończyła ze stratą 9,9 mln zł. W stosunku do roku poprzedniego przychody ze sprzedaży spadły o ponad 38 mln zł. Firma do końca czerwca musi spłacić w sumie około 200 mln zł zobowiązań. Stąd też próba porozumienia się z wierzycielami.

Zarząd Zakładów Mięsnych Henryk Kania podjął decyzję o znaczącym ograniczeniu bieżącej produkcji w zakładach oraz uwzględnia również możliwość jej całkowitego wstrzymania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: henryk kania, zakłady mięsne, finanse, sąd, prokuratura, dług, kredyty, gospodarka, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-06-2019

Anty LeftKomunistyczny proces upaństwowienia gospodarki? Odbieranie firm zgniłym kapitalistom, kiedyś to przerabialiśmy. Prezesem firmy będzie kolega towarzysz … Czytaj całość

07-06-2019

KrzysztofJakiś koleś z kręgów zbliżonych do ... przejmie za grosze.

07-06-2019

haTaka potęga nie przetrzymała tego rządu.

Rozwiń komentarze (16)