Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Adam Gaafar
|

Zmodernizowane pociągi PKP. Wiadomo, kiedy zabiorą pasażerów

8
Podziel się:

PKP Intercity zleciło modernizację 14 elektrycznych pojazdów typu ED74. Przewoźnik informuje, że docelowo pasażerowie pojadą pierwszymi dwoma przebudowanymi pociągami na przełomie tego oraz przyszłego roku.

Zmodernizowane pociągi PKP. Wiadomo, kiedy zabiorą pasażerów
PKP Intercity modernizuje 14 elektrycznych zespołów trakcyjnych (East News, Łukasz Jóźwiak)
bETPxDmJ

Kilkanaście elektrycznych pojazdów ED74 jest przebudowywanych przez konsorcjum Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego "Mińsk Mazowiecki" oraz PESA Bydgoszcz. Zamówienie opiewa na kwotę 274,8 mln zł brutto.

W odpowiedzi na pytanie PAP biuro prasowe PKP Intercity przekazało, że wprowadzenie do ruchu dwóch pierwszych zmodernizowanych składów ED74 jest przewidywane "na przełomie roku". W przebudowanych pociągach pasażerowie do dyspozycji pasażerów znajdą się m.in. Wi-Fi, klimatyzacja i wygodne fotele.

Oprócz tego każde miejsce będzie miało dostęp do gniazdka elektrycznego, a w składach zostaną zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego. Na pasażerów czekają również automaty z napojami i przekąskami (w każdym składzie znajdą się po dwie maszyny).

bETPxDmL
Zobacz także: Wiceminister infrastruktury: Polska kolej przeżywa renesans

Pojazdy będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz zostaną lepiej wygłuszone. Znajdą się w nich również miejsca do przewozu rowerów. Zgodnie z umową wszystkie zmodernizowane pociągi mają zostać dostarczone w terminie do 48 miesięcy od daty jej podpisania. Oznacza to, że dostawa pojazdów nastąpi maksymalnie do czerwca 2023 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETPxDnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
emil
miesiąc temu
Interesuje mnie kiedy wreszcie znikną ze szlaków pociągi z tymi wąskimi ciężkimi drzwiami z początków chyba XX w jak byłem dzieckiem miałem z nimi problemy z otwieraniem teraz jestem emerytem i te cholerstwa dalej istnieją marzy mi się że Czesi wejdą do Polski i przywrócą chociaż połączenie kolejowe Warszawa Amsterdam i inne dalekobieżne do Europy szyny to przyszłość kto to widział by się tysiące km . tłuc autobusem to tortura autobus ma sens no powiedzmy do 200 do 300 km
Kolejorz
miesiąc temu
Ja wiem lepiej! Ruszą jak temperatura podniesie się powyżej 0 stopni Celsiusa.
ekri
miesiąc temu
ale toalety w pociągach to ciągle tragedia! daleko nam w tym do Europy
bETPxDnn
Polak
miesiąc temu
To jeszcze traktory...a nie, bo traktorów już nie ma...
victor
miesiąc temu
A jak tam towarzysze ma sie sprawa ze sznurkiem do snopowiazek i jak tam wykopki?