Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zniesienie limitu 30-krotności. "PiS drugi raz popełnia ten sam błąd"

- Wniesiony do Sejmu projekt to już drugie podejście do zniesienia limitu 30-krotności. Przy pierwszym podejściu ustawa zdaniem Trybunału Konstytucyjnego została uchwalona niezgodnie z zasadami dobrej legislacji - mówi w programie "Money. To Się liczy" dr Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego. Wyjaśnia, że tego typu zmiany powinny być wprowadzane przynajmniej 30 dni przed rozpoczęciem roku podatkowego, czyli do 30 listopada. - Przy drugim podejściu również może być ciężko zdążyć do końca miesiąca - twierdzi ekspert. - Być może będzie jakieś rozwiązanie pośrednie. Zamiast 30-krotności wprowadzony zostanie limit 40-krotności - zastanawia się Kolek. - Ale to też nie rozstrzyga kwestii terminów i kalendarza parlamentarnego.

KOMENTARZE
(11)
ten cały ZUS ...
5 lata temu
Zlikwidować zus!! .pensje wzrosna o minimum 30%.niech kazdy odklada ile chce na emeryture.
Emeryt
5 lata temu
Sam pomysł o likwidacji 30 krotnego limitu składek emerytalnych do ZUS jest dobry. Przecież założeniem obecnej reformy emerytalnej było - im więcej płacisz składek, tym większą będziesz mieć emeryturę. Ale uzasadnienie o zniesieniu limitu składek jest beznadziejne. Bo co to znaczy, że wysoko zarabiający płacą procentowo mniej na emeryturę niż mniej zarabiający w stosunku do dochodów? Jak kupują chleb czy cokolwiek innego też przecież płacą mniej procentowo do swoich dochodów niż mniej zarabiający. Czy w takim razie należy podnieść im opłaty za zwykłe zakupy, bo przecież to niesprawiedliwe, żeby bogacze płacili tyle samo co biedni? Jak to zrobić? Może wypalić im na czole znamię bogacza - niech płaci więcej niż biedny. Emeryt z małą emeryturą.
Mierek
5 lata temu
Jeżeli ma być zasada, że zarabiasz to płać, to powinna jej towarzyszyć zasada nie zarabiasz głodujesz i wszystko w temacie. Chcieliście kapitalizmu to do roboty a nie po jałmużnę.
Pollack
5 lata temu
Zniesienie limitów to zabójstwo dla przyszłych budżetów. Przecież ci dobrze zarabiający zgromadza sobie na koncie taki kapitał, że ich emerytury będą ogromne. My będziemy mieli po 100 zł a oni po 10 tysięcy emerytury!
Limes no
5 lata temu
Przeciwnikom zniesienia limitu 30 ktrotości chciałby rozwiać wątpliwości ,że niby ZUS będzie w przyszłości miał kłopoty bo będzie musiał wypłacać wielkie emerytury. Należy przypominieć ,ze aby mieć wysoką emeryturę nie wystarczy zarabiac dużo miesiąc czy dwa. Trzeba tak zarabiać i płacić składki 20 czy 30 lat non stop a takich szczęśliwców nie ma tak wielu którym ta sztuka sie uda. Tak więc - bez obaw.Trzeba znieść limit i koniec. Państwo sobie poradzi.