Notowania

Zniesienie limitu 30-krotności. "Prezydent nie chce tej ustawy na biurku"

- Sygnał, jaki puściliśmy z Kancelarii Prezydenta jest taki, że prezydent nie chciałby mieć tej ustawy na swoim biurku - tak o ustawie znoszącej limit 30-krotności składek ZUS mówi Andrzej Dera, jeden z prezydenckich ministrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Prezydent nie chce tej ustawy na biurku" - tak o ustawie znoszącej limit 30-krotności mówi Andrzej Dera. To już drugi taki głos z otoczenia prezydenta (Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER)

Dera był gościem programu "Gość Wydarzeń" w Polsat News.

Prezydencki minister zwracał uwagę, że prace nad projektem jeszcze się nie rozpoczęły, dlatego nie chce ferować wyroków.

- Sygnał, jaki puściliśmy z Kancelarii Prezydenta jest taki, że prezydent nie chciałby mieć tej ustawy na swoim biurku. Co zostanie z tego sygnału odebrane przez parlament - zobaczymy. Jeszcze się naprawdę nie rozpoczęły prace nad tą ustawą. Tam jest szereg wątpliwości - powiedział Andrzej Dera.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Piłka jest na boisku, wynik jest nieustalony. Z poziomu Kancelarii Prezydenta patrzymy, jak ta rozgrywka się zakończy, bo tak na gorąco nie widać większości - dodał.

Jak podkreślał Andrzej Dera, w trudnej sytuacji jest przede wszystkim Jarosław Gowin. Na pytanie, czy wicepremier może zmienić zdanie, odpowiedział, że "nie takie rzeczy w polityce widział".

Zniesienie limitu 30-krotności składek to pierwszy test dla sejmowej arytmetyki.
Zniesienie limitu 30-krotności. Co musi zrobić PiS, żeby pomysł przeszedł?

Prezydent Andrzej Duda jest przeciwny ustawie autorstwa posłów PiS, o czym wielokrotnie mówił.

- Mamy nadzieję, że ustawa dotycząca zniesienia 30-krotności nie trafi na biurko prezydenta – powiedział kilka dni temu "Super Expressowi" Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta. Teraz podobne słowa padają z ust Andrzeja Dery.

Prezydent może zablokować ustawę dot. zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS
Zniesienie limitu 30-krotności to gigantyczne emerytury dla polityków. Prezydent jest przeciw

Przypomnijmy, że projekt zgłosiła grupa posłów PiS, przez co nie były wymagane konsultacje społeczne ani międzyresortowe. Pierwsze czytanie zaplanowano na wtorek wieczorem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-11-2019

EmeryttobeA ja chcę tej ustawy, bo w Polsce pracuję dopiero 6 lat i tylko koło 500 stów dostanę a zostało mi tylko 19 lat do emerytury więc teraz wyliczyli mi … Czytaj całość

18-11-2019

pikPół żartem pół serio można powiedzieć, że Prezydent wetując tą ustawę ma szansę, aby przestać być Adrianem, tylko czy ją wykorzysta.

18-11-2019

Tak to widzę.......PAD miał, ma i będzie miał nic do powiedzenia. Jego rola to podpisywanie to co mu prezes podsunie. Dla wzmocnienia kandydatury w wyborach … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (9)