Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wizy
23.03.2019 08:46

Zniesienie wiz do USA. Ambasador zapowiada, że swobodnie polecimy do Stanów najpóźniej w 2020

- Zamierzam doprowadzić do wprowadzenia programu bezwizowego dla Polaków zanim opuszczę kraj. Mam nadzieję, że będzie to w tym roku – powiedziała na antenie telewizyjnej ambasador USA Georgette Mosbacher.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Georgette Mosbacher od pewnego czasu zapowiada zniesienie wiz dla Polaków

Georgette Mosbacher po raz kolejny powtórzyła, że bardzo zależy jej na doprowadzeniu do zniesienia wiz dla Polaków. W programie "Dzień na świecie" w Polsat News zaapelowała do Polaków, by składali wnioski o przyznanie wizy.

- Chciałabym prosić wszystkich Polaków, by skorzystali z szansy otrzymania wizy i odwiedzenia Stanów Zjednoczonych, żebyśmy mogli osiągnąć ruch bezwizowy, obniżając wskaźnik odmowy przyznania wiz do koniecznych trzech procent. Pomóżcie mi w tym! Dziękuję. Musiałam wykorzystać okazję – powiedziała.

Zobacz też: Przemiany w Polsce, Fort Trump: Michał Kobosko przepytał byłego ambasadora USA

Kiedy, zdaniem pani ambasador, możemy się tego spodziewać?

- Mam nadzieję, że w tym roku. Ale na pewno zanim wyjadę. Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020 - zadeklarowała.

Głównym tematem rozmowy była obecność wojsk amerykańskich w Polsce. Ambasador USA powtórzyła za amerykańskimi politykami, że obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce "będzie większa i trwała". Raczej nie należy oczekiwać, by polegała ona na stałym stacjonowaniu w bazie "Fort Trump" – wbrew temu, czego życzą sobie polskie władze.
Dodała, że strona amerykańska nie używa określenia "Fort Trump".

- Wolimy mówić o trwałej obecności. Jesteśmy bowiem w trakcie negocjacji. Chciałabym jednak jasno powiedzieć - nasza obecność w Polsce będzie większa i trwała. W tej chwili jest tu cztery i pół tysiąca amerykańskich żołnierzy, rotacyjnie wprawdzie, ale przez cały czas. A będziemy mieć więcej oddziałów. Pracujemy nad planem, który sformalizuje obecność Stanów Zjednoczonych w Polsce na bardzo długi czas - podkreślała ambasador.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wizy, usa, georgette mosbacher, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-03-2019

OpForProszę je teraz sobie wsadzić w anus. Trzeba było to zrobić 30 lub 20 lat temu.

23-03-2019

CarlosJak damy kasę Żydom....

23-03-2019

lolikLepiej niech wyjedzie do swej ojczyzny czyli do Izraela !!!

Rozwiń komentarze (689)