Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zniesienie wiz do USA. Donald Trump podpisał program ruchu bezwizowego dla Polaków

Wizy przejdą do lamusa. Jak podaje agencja Reuters, prezydent USA włączył Polskę do programu Visa Waiver.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polska spełniła podstawowy warunek zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych. (Fot: Associated Press)

Stało się. Prezydent Donald Trump złożył podpis pod dokumentem, który oficjalnie włącza Polskę do programu ruchu bezwizowego. Oznacza to, że Polska spełniła kluczowy warunek - wskaźnik odmów wydania wiz spadł poniżej 3 proc.

https://twitter.com/makowski_m/status/1180134329726439424

Po przystąpieniu do Visa Waiver Program, Polacy będą mogli wyjechać do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na 90 dni bez potrzeby wcześniejszego uzyskania wizy.

Przystąpienie do Visa Waiver Program nie oznacza jednak, że każdy Polak na pewno wjedzie na terytorium USA. Każdorazowo decyzję podejmie oficer służby imigracyjnej USA na lotnisku lub w porcie podczas kontroli paszportów.

Co więcej, o podróży do USA będą mogli zapomnieć Polacy, którzy podróżowali do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu po 1 marca 2011 roku.

Obejrzyj: Zmiany w VAT - co powinien wiedzieć przedsiębiorca

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wizy, wiadomości, gospodarka, Donald Trump
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-10-2019

A było tak pięknie!Teraz będą kłopoty i trzepanie na granicy bo precież Immigration Officers musza jakoś wyłapać te prawie 3% przybyszów z Polski, którzy nie są w USA … Czytaj całość

04-10-2019

ted coppelPo prostu jest niskie bezrobocie u Jankesów i któs musi robić "plejsy'". Troche zrobi się gorzej i wizowanie wróci.

Rozwiń komentarze (2)