Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
23.09.2019 21:33

Wizy do USA wkrótce nie będą potrzebne. Ważne słowa Trumpa

Podczas spotkania Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem została podjęta sprawa wiz. Amerykański prezydent potwierdził: wkrótce zostaniemy zaproszeni do programu bezwizowego. - W bardzo krótkim czasie będzie to możliwe - powiedział Donald Trump.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Prezydent Donald Trump zapewnia, że do USA pojedziemy bez wiz już za kilka miesięcy (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

- Jeśli chodzi o program visa waiver, już wszystko właściwie zostało zakończone - powiedział Donald Trump. - Za parę miesięcy uda nam się to doprowadzić do końca, jeżeli dane się potwierdzą - powiedział prezydent USA o sprawie zniesienia wiz dla Polaków. - Bardzo szybko teraz to się wydarzy, za parę miesięcy na pewno uda nam się to doprowadzić do końca - dodał.

Ile lat czekaliście? - zapytał Trump. - 30? Nie sądziłem, że tak długo. Innym się nie udaje, Trumpowi się zawsze udaje - żartował podczas konferencji z prezydentem Andrzejem Dudą.

Marzenie wielu Polaków jest bliżej niż kiedykolwiek. Co oznacza deklaracja Donalda Trumpa?

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Obecnie odsetek odmów podań o wizy wynosi 2,8 proc. Żeby dostać zaproszenie do programu bezwizowego, trzeba zejść z tym wskaźnikiem poniżej 3 proc. Teraz nam się to udało.

Zaproszenie do programu bezwizowego, które ma nastąpić w ciągu kilku miesięcy, oznacza procedurę administracyjną, która najczęściej trwa w okolicach 3-5 miesięcy. Po jej zakończeniu wizy przestają obowiązywać. Oznacza to, że przy pomyślnej procedurze Polacy do USA mogliby się udać bez wizy już na początku 2020 r..

Nie ma tu większego znaczenia, w jakim celu chcielibyśmy pojechać do USA. Zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych moglibyśmy w Stanach spędzić 90 dni.

Jednak nie w każdym przypadku nasze starania zakończą się sukcesem. Każdy, kto odwiedził Koreę Północną, Iran, Irak, Libię, Somalię, Sudan, Syrię lub Jemen po 1 marca 2011 r. nie otrzyma możliwości wstępu do Stanów.

Donald Trump skrytykował decyzję FED.
Fed ponownie tnie stopy procentowe. Dla Trumpa wciąż za mało

To samo tyczy tych, którzy posiadają obywatelstwo Korei Północnej, Iranu, Iraku, Sudanu lub Syrii. Zniesienie wiz nie oznacza bowiem braku kontroli nad tymi, którzy do USA wjeżdżają

Żeby przekroczyć granicę, konieczna będzie rejestracja w elektronicznym systemie ESTA. Spokojnie. Nie będzie to już od nas wymagało spotkania z konsulem. Nie trzeba będzie też opłacać przystąpienia do tej procedury.

Wciąż jednak decyzję podejmować będzie oficer służby imigracyjnej USA. Jeżeli nie podbije nam paszportu, to nie zostaniemy wpuszczeni do Stanów.

Zniesienie wiz do USA. Ambasador wysyła sygnał, że jeszcze poczekamy
Wizy do USA. Polityką się ich nie zniesie, "Mosbacher zmiękła"

Przypomnijmy jeszcze zawiłe losy zniesienia wiz do USA. W 2018 r. Georgette Mosbacher - ambasador USA w Polsce - zapewniała, że wizy dla Polaków zostaną zniesione do końca 2019 r. Jednak już w lutym tego roku zaczęła wymieniać rok 2020, a niedawno zaczęła wspominać o "końcu jej kadencji". Za każdym razem podkreśla jednak, że dołączenie Polski do programu ruchu bezwizowego jest dla niej priorytetem.

Według doniesień medialnych przystąpienie Polski do programu bezwizowego miał ogłosić Donald Trump podczas wizyty w Polsce 1 września. Jednak prezydent USA w Warszawie się nie pojawił, a zastępujący go wiceprezydent Mike Pence nie wypowiedział się w tym temacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, praca
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

astPrezydenci USA mieli wywalone na naszych dotychczasowych Prezydentow i Premierow.Wreszcie z nami sie liczy Trump dzieki Dudzie i Morawieckiemu.Ich … Czytaj całość

24-09-2019

E2rdWielki sukces prezydenta Dudy!

23-09-2019

Polak po szkodzie _Brawo PiS !!! . PO-PSL przez dwie kadencje nie mogli , nawet Wałęsa nie dał rady , chociaż tak bardzo obiecywał nam te wizy .Tak długo czekałem aż się … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (293)