Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

ZUS: 1 lipca rusza program "Dobry Start". Trzeba złożyć wniosek

13
Podziel się:

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start". Dofinansowanie na wyprawkę przysługuje na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność to do ukończenia 24 lat - przypomniał rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

ZUS: 1 lipca rusza program "Dobry Start". Trzeba złożyć wniosek
Od 1 lipca rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start" (East News, Bartlomiej Magierowski)

Rzecznik ZUS Paweł Żebrowski zaznaczył, że to już czwarty rok, gdy wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry Start" rozpatruje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W ubiegłym roku w całej Polsce ZUS dla prawie 4,6 mln dzieci wypłacił 1 mld 38 mln zł tzw. wyprawki szkolnej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co grozi Obajtkowi? Prawnik wylicza. "Kara nawet do 25 lat więzienia"
W ramach programu rodzice mogą otrzymać raz w roku 300 zł na zakup wyprawki szkolnej, czyli na przykład na zakup podręczników, zeszytów, czy przyborów szkolnych - przypomniał.

Dodał, że świadczenie przysługuje na dziecko, które uczy się i jest w wieku od 7 do 20 lat lub do 24 lat, jeśli ma orzeczoną niepełnosprawność - bez względu na wysokość zarobków, jakie osiągają rodzice. Wsparcie finansowe nie przysługuje na dzieci uczące się w tzw. zerówkach oraz na studentów.

"Należy pamiętać, że wiek 20 i 24 lata liczy się rocznikowo, co oznacza, że uczniowie ostatnich klas techników i liceów oraz uczniowie szkół policealnych także są uprawnieni do świadczenia, jeśli wiek graniczny, czyli 20. albo 24. rok życia ukończyli przed rozpoczęciem roku szkolnego w tym roku kalendarzowym" – wskazał rzecznik ZUS.

Wnioski o 300 zł dla ucznia można składać od 1 lipca do końca listopada wyłącznie drogą elektroniczną. Jeśli wniosek będzie prawidłowo wypełniony i złożony do końca sierpnia, to pieniądze zostaną wypłacone najpóźniej 30 września. Złożenie wniosku po 30 listopada będzie możliwe tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

Złóż wniosek o 300 plus. Wpisz prawidłowe dane

Samo złożenie wniosku jest bardzo proste. Należy jednak pamiętać, by bezbłędnie wpisać dane - prawidłowy numer PESEL dziecka, nazwę oraz adres szkoły czy aktualny numer konta.

Najprostszym i najszybszym sposobem złożenia wniosku o 300 plus jest aplikacja mZUS, którą można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby aktywować aplikację mobilną ZUS, należy połączyć ją ze swoim profilem na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Rodzice, którzy nie posiadają konta na PUE ZUS wniosek o świadczenie 300 plus, mogą złożyć przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(13)
Polak
3 tyg. temu
Dlatego pracuje na czarno żeby nikt nie dostawał moich pieniędzy odkładam w skarpetę kupuje dolary złoto na starość i tak dadzą emeryturę
Temida.
3 tyg. temu
Jaki dobry start.maja przecież 800+ to na co to idzie na tatuaże i alkohol. Co te rządy robią?W tej Polsce to żyć nie umierać młodym sypia rękawem i więcej przybywa patologi Bo pi co mają pracować Jak wciąż im dają Biednym emerytom zabierają a młodym leniom dają Szok!
Wstyd pl
3 tyg. temu
Polscy politycy to tylko nadają się do złodziejstwa i rozdawnictwa ! Będziemy gorsi od Grecji i to już niedługo
Diana
3 tyg. temu
W tych wszystkich plusach najbardziej pokrzywdzeni są samotni emeryci i samotne matki a także dzieci uczące się do 25 roku życia.To ślepy nawet widzi a Góra jakoś nie.To są naprawdę ludzie,którym nie ma kto pomóc, muszą liczyć na siebie.To boli gdy wokół rozdawnictwo kwitnie i nie zawsze dla tych co są w potrzebie.A tym ,których los skrzywdził i krzywdzi nadal nie ma kto pomóc a pomocy potrzebują.Przykro jest żyć na marginesie biedy a szczególnie samotnym matkom co pełnią rolę matki i ojca i nie mogą swoim dzieciom zapewnić godnego życia.Porzucil ich mąż i normalka.Radzcie sobie same.Najgorzej gdy do tego są słabe i chore.Rencina i alimenciny bo ten co pozostawił swoje obowiązki wobec dzieci na głowie ma swoje prawa.Jesli taki człowiek nie chowa swoich dzieci i ich nie wychowuje to oprócz alimentów na dzieci powinien też płacić byłej żonie za pracę którą na rzecz dzieci wykonuje za niego żona.On się uwolnił od tego obowiązku i zrzucił go na byłą.I tutaj nie widać żadnych zmian w prawie i żadnej pomocy tym porzuconym rodzinom.Tu prawo miałoby bardzo dużo dobrego do zrobienia.
Iskra
3 tyg. temu
Dlaczego nie ma dofinansowania dla dzieciaków co chodzą doprzedszkola prywatnego chociaż dofinansowanie na posiłki również mają podręczniki jeżdżą na wycieczki