Notowania

ZUS dobrowolny i zmiany w VAT. Kosiniak–Kamysz oferuje wsparcie małym firmom

Mała i średnia przedsiębiorczość, najmniejsi przedsiębiorcy, samozatrudnieni, to jest sól tej ziemi - mówił Władysław Kosiniak–Kamysz w Zakopanem. I ma dla firm konkretne rozwiązania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Władysław Kosiniak–Kamysz oferuje wsparcie małym firmom (Fot: Piotr Molecki/East News)

Ubiegający się o urząd prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz oferuje wsparcie małym i średnim firmom - donosi Polska Agencja Prasowa.

Proponuje im dobrowolny ZUS i rozliczanie podatku VAT dopiero po otrzymaniu należności za fakturę. - Tyle wolności gospodarczej, ile można i tyle wsparcia, ile potrzeba. Potrzebny jest dobrowolny ZUS, aby firmy mogły przetrwać - podkreślił szef PSL podczas wystąpienia w Zakopanem.

Przekonywał też, że dobrowolny ZUS to szansa na rozwinięcie firmy, na przetrwanie w trudnym momencie. Jak wskazywał to również szansa na rozwój gospodarczy dla wielu regionów w kraju.

Najgorzej jest w handlu, gdzie firmy mają 7,4 mld zł długu. Sytuacja pogarsza się zwłaszcza w małych sklepach, które nie wytrzymują konkurencji z gigantami
Długi firm rosną. Przedsiębiorcy zalegają z ponad 31 miliardami złotych

Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył również, że obecnie przedsiębiorcy muszą opłacać VAT od jeszcze niezapłaconych faktur. PSL i na to proponuje własne rozwiązanie. - Chcemy wprowadzać takie regulacje, żeby VAT był w tym wypadku kasowy, by dopiero po opłaceniu przez tego, który zamawiał daną usługę, całej faktury, był od niej odprowadzany podatek - mówił w Zakopanem.

Andrzej Duda o sędziach. Władysław Kosiniak-Kamysz: ten krzyk to wyraz bezsilności:

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz jest twarzą projektu rozszerzenia Małego ZUS
Mały ZUS. Ustawa przeszła przez Sejm

- Prezydent musi być rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorstw - prawdziwym rzecznikiem, prawdziwym ambasadorem. Musi dbać o ich rozwój i bezpieczeństwo, bo mała i średnia przedsiębiorczość, najmniejsi przedsiębiorcy, ci samozatrudnieni, to jest sól tej ziemi. Oni płacą podatki, oni składają się na budżet państwa; z ich podatków jest szansa realizowania spraw społecznych, spraw socjalnych- przytacza słowa Kosiniaka-Kamysza PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: mśp, zus, vat, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-12-2019

MaurycyKamysz, gdzie byłeś jak PSL współrządził przez tyle lat. Olewałeś wówczas te tematy. Doznałeś nagle olśnienia, jak to możliwe. Kosiniak czy wiesz. … Czytaj całość

15-12-2019

RyszardBKosiniak zrealizuje odwrotnie do zapowiedzi tak jak to robił razem z Tuskiem . Prawdziwy program Kosiniaka to emerytura PO 70 - ce a małe firmy będą … Czytaj całość

15-12-2019

Nowak ze WSIO kurcze pieczone. Nie wiedziałem , że PSL ma większość w sejmie i wszytko co bredzi Kosiniak Kamysz ( rolnik z miasta) przegłosują

Rozwiń komentarze (64)