Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

ZUS dobrowolny i zmiany w VAT. Kosiniak–Kamysz oferuje wsparcie małym firmom

64
Podziel się:

Mała i średnia przedsiębiorczość, najmniejsi przedsiębiorcy, samozatrudnieni, to jest sól tej ziemi - mówił Władysław Kosiniak–Kamysz w Zakopanem. I ma dla firm konkretne rozwiązania.

Władysław Kosiniak–Kamysz oferuje wsparcie małym firmom
Władysław Kosiniak–Kamysz oferuje wsparcie małym firmom (East News, Piotr Molecki/East News)

Ubiegający się o urząd prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz oferuje wsparcie małym i średnim firmom - donosi Polska Agencja Prasowa.

Proponuje im dobrowolny ZUS i rozliczanie podatku VAT dopiero po otrzymaniu należności za fakturę. - Tyle wolności gospodarczej, ile można i tyle wsparcia, ile potrzeba. Potrzebny jest dobrowolny ZUS, aby firmy mogły przetrwać - podkreślił szef PSL podczas wystąpienia w Zakopanem.

Przekonywał też, że dobrowolny ZUS to szansa na rozwinięcie firmy, na przetrwanie w trudnym momencie. Jak wskazywał to również szansa na rozwój gospodarczy dla wielu regionów w kraju.

Władysław Kosiniak-Kamysz zauważył również, że obecnie przedsiębiorcy muszą opłacać VAT od jeszcze niezapłaconych faktur. PSL i na to proponuje własne rozwiązanie. - Chcemy wprowadzać takie regulacje, żeby VAT był w tym wypadku kasowy, by dopiero po opłaceniu przez tego, który zamawiał daną usługę, całej faktury, był od niej odprowadzany podatek - mówił w Zakopanem.

Zobacz także: Andrzej Duda o sędziach. Władysław Kosiniak-Kamysz: ten krzyk to wyraz bezsilności:

- Prezydent musi być rzecznikiem małych i średnich przedsiębiorstw - prawdziwym rzecznikiem, prawdziwym ambasadorem. Musi dbać o ich rozwój i bezpieczeństwo, bo mała i średnia przedsiębiorczość, najmniejsi przedsiębiorcy, ci samozatrudnieni, to jest sól tej ziemi. Oni płacą podatki, oni składają się na budżet państwa; z ich podatków jest szansa realizowania spraw społecznych, spraw socjalnych- przytacza słowa Kosiniaka-Kamysza PAP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(64)
Centuar
4 lata temu
Nie wierzę w żadne jego słowo. Był u władzy i nic nie zrobił dla dobra Polaków. No podwyższył wiek emerytalny!!!
Kant
4 lata temu
On to jest w stanie tylko podnieść wiek emerytalny.
polak
4 lata temu
Kamysz PSL to LGBT, zatracili rozumy działąjąc z PO i Schetyną . Kamysz przez 8 lat jak i Kidawa Błońska nie zropbili nic dla emerytów, wprowadzili emerytury 65 lat wiek dla K i M. dno polityczne na dnie.
pl
4 lata temu
Kamysz przez 8 lat jaki Kidawa Błońska nie zrpbili nic dla emerytów, wprowadzili emerytury 65 lat wiek dla K i M. dno polityczne na dnie.
kuba
4 lata temu
Kosiniak obiecuje,a Kamysz ,jak był w rządzie nic nie robił.To zwyczajny oszust,jak i całe to ZSL.
...
Następna strona