Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

ZUS mniej kontroluje, ale za to skutecznie. Ściągnął o 100 mln zł więcej

20
Podziel się:

ZUS namierza celniej. Kontroli jest mniej niż wcześniej, ale przynoszą większe wpływy.

Nowe składki ZUS w 2020 r. Zapowiada się rekordowa podwyżka
Nowe składki ZUS w 2020 r. Zapowiada się rekordowa podwyżka (East News)

Wpływy z zaległych zobowiązań wobec ZUS wzrosły o 100 mln zł w stosunku do lat ubiegłych – pisze "Puls Biznesu". Jednocześnie spadła liczba kontroli.

W ubiegłym roku skontrolowanych zostało 59 tys. płatników. W 2015 roku natomiast liczba kontroli przekraczała 80 tys.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak tłumaczy dziennik, celność kontroli wynika z nowych rozwiązań wprowadzonych do ZUS. Od 1 stycznia 2017 r. wytypowanie przedsiębiorców do kontroli poprzedza analiza prawdopodobieństwa naruszenia prawa przy wykonywaniu działalności gospodarczej.

ZUS sprowadza jak były dotąd płacone składki, czy były zaległości i czy dokumenty były składane poprawnie. Wykorzystuje do tego bazę danych czyli Kompleksowy System Informatyczny ZUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(20)
Precz z 🦆dyk...
3 lata temu
Hańba hańba hańba i kacze opowieści!
Mala
3 lata temu
ZUS ozdrawia ludzi
Robią co im s...
3 lata temu
Ściągają składki z przed14 lat i mówią, że się nie przedawnilo... Czekali naliczajac odsetki - wcześniej ani razu nikogo nie zawiadamisjac.. Złodzieje! zawsze mają racje- nie pogadasz.. Stąd ich działalność!
jot
3 lata temu
ZUS nie do udźwignięcia, ale emeryturę chciałoby się mieć taką jaką mają ci co byli na etatach, których obciążano latami wysokimi składkami i których nie pytano czy chcą płacić, po prostu zabierano z pensji i już. Później na emeryturze uważa się ich za bogaczy i znowu traktuje po macoszemu np. obniżając rewaloryzację. Chory kraj.
Piotr
3 lata temu
po 30 latach likwiduje firmę w związku z horrendalnymi podwyżkami ZUS ; mam dość ; firma w latach 90 ponad 100 osobowa mniej płaciła za ZUS wtedy jak teraz 19 osobowa ; do tego horrendalne podwyżki prądu , konkurencja z zachodu i coraz to nowsze i bardziej absurdalne przepisy ; wszystko bym jeszcze wytrzymał ale propagandy PIS owskiej jak to my przedsiębiorcy jesteśmy teraz szczęśliwi nie potrafię zdzierżyć ; komuna totalna i zamordyzm ; konto ci zajmuje kto chce , sądzą cię i ty o tym nawet nie wiesz , od razu ci pieniądze zabierają po czym po kilku dniach dostajesz wyrok ; to co najbardziej nie cierpię to takiego tchórzowskiego bandyctwa w białych rękawiczkach ;