Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ZUS uruchomił nową funkcję. Umożliwia sprawdzenie statusu wniosku o zwolnienie ze składek

13
Podziel się

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił usługę, która pozwala uzyskać podgląd do statusu i szczegółów wniosku o zwolnienie ze składek w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Nowe rozwiązanie jest już uruchomione na stronie internetowej ZUS-u.

Tarcza antykryzysowa. ZUS pozwala sprawdzić status wniosku o pomoc w internecie.
Tarcza antykryzysowa. ZUS pozwala sprawdzić status wniosku o pomoc w internecie. (money.pl)
bDzReaWd

Chętni do sprawdzenia statusu swojego wniosku o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej mogą to zrobić na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, na co zwrócił uwagę internetowy serwis Radia Zet. Poniżej znajduje się instrukcja, jak to zrobić.

Zwolnienie ze składek na ZUS. Jak sprawdzić status wniosku?

Przedsiębiorca może sprawdzić status swojego wniosku za sprawą profilu PUE ZUS. Sprawdzić go mogą wszyscy, którzy złożyli wniosek RDZ, czyli wniosek o zwolnienie ze składek. Szczegóły co do wniosku znajdują się w zakładce Panelu płatnika w zakładce "Tarcza antykryzysowa - wnioski".

bDzReaWf

To właśnie w tym panelu możemy zobaczyć szczegóły naszego wniosku o wsparcie w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Chodzi tutaj m.in. o: datę wpływu wniosku, sposób przesłania druku, typ - czyli symbol wniosku, jego status i datę ewentualnej odmowy. Płatnik sprawdzi także miesiąc, za który został zwolniony ze składek i datę zwolnienia.

Z instrukcji dostępnej na stronie internetowej ZUS-u wynika, że po kliknięciu w przycisk "szczegóły" uzyskujemy wgląd w informacje z wniosku RDZ, takie jak: identyfikator z urzędowego poświadczenia przedłożenia wniosku (UPP) - w przypadku, gdy wniosek przesłano elektronicznie, datę i kwotę uzyskanej pomocy.

Zobacz także: Zobacz też: Zwolnienia przez koronawirusa. Prezes ZUS podaje, ile osób wypadło z systemu

Prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska wskazała, że od 1 kwietnia Zakład przyjął ponad 3,7 mln wniosków o wsparcie w ramach. tzw. tarczy antykryzysowej. Najczęściej wnioskodawcy składają dokumenty o dotyczące świadczenia postojowego i zwolnienia ze składek.

bDzReaWl

- Dokonaliśmy tego zwolnienia w odniesieniu do 92 proc. pracodawców. Oni otrzymali już informację, że są zwolnieni ze składek. Ten okres jest brany pod uwagę przy ustalaniu prawa do świadczenia, w przyszłości ustalania emerytury, a także prawa do opieki zdrowotnej - podkreśliła prof. Uścińska, cytowana przez Radio Zet.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDzReaWG
KOMENTARZE
(13)
logiczny
8 miesięcy temu
Tyle cudownych plusów, że w przyszłym roku składka na ZUS 2000+ ! ;)))
przedsiębiorc...
8 miesięcy temu
od początku nie mozna bylo wprowadzic mozliwosci sprawdzenia stanu wpłaconych skladek, skoro zus ma taki balagan - urzedasy z rządu i zus? Do dzisiaj nie wiem za które miesiace mam zaplacony zus i dlaczego zniknęłay nadplaty po parę złotych/ Czy ktos wogole kontroluje balagan w ZUS? Tylko potrafia sie domagac podwyzek za piierdzenie w stolek.
ijkpo
8 miesięcy temu
nie ma takiej zakładki
bDzReaWH
Jerry
8 miesięcy temu
Wchodzę na ZUS PUE i pomimo złożenia wniosku RDZ nie mam dostępnej zakładki "Tarcza antykryzysowa – wnioski" :( Czyżby błąd systemu - ma ktoś podobnie?
ja
8 miesięcy temu
pue dziala tak jak zus czyli nie dziala to jest parodia na infolinie tez ciezko sie dodzwonic