Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zwolnienia grupowe. Koronawirus odbija się na rynku pracy

139
Podziel się:

Skala zwolnień grupowych może być dwa razy wyższa niż przed rokiem, pisze "Puls Biznesu", opierając się na ankietach przeprowadzonych w Powiatowych Urzędach Pracy.

Zwolnienia grupowe. Koronawirus odbija się na rynku pracy
W efekcie koronawirusa wzrosło bezrobocie (money.pl, Rafał Parczewski)
bESkDbqt

Pandemia koronawirusa, lockdown, izolacja i rygory sanitarne spowodowały poważne kłopoty wielu branż i konkretnych firm. Wywołany wirusem kryzys doprowadził do licznych zwolnień i wzrostu bezrobocia.

Jak duża to skala? Z ankiet, które "Puls Biznesu" zebrał z 60 różnej wielkości PUP z całej Polski wynikają niepokojące wnioski. Zdaniem dziennika skala zwolnień grupowych w najbliższych miesiącach może być dwa razy większa niż rok wcześniej.

bESkDbqv
Zobacz także: Kryzys nadciąga do Polski. "Będzie zderzenie z rzeczywistością"

Ale to nie koniec złych informacji, bowiem jak informowaliśmy w money.pl, dołek na rynku pracy dopiero przed nami.

Do co najmniej 7–8 proc. wzrośnie bezrobocie w Polsce pod koniec roku, prognozował na łamach "Rzeczpospolitej" Sławomir Dudek, główny ekonomista Pracodawców RP.

bESkDbqB

Kryzys wywołany pandemią koronawirusa już jest odczuwalny, ale prawdziwą jego skalę poznamy dopiero, analizując dane za IV kwartał i początek 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESkDbqW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(139)
smutas
rok temu
Zwolnienia, zamrażanie płac, a tymczasem w Kancelarii Prezydenta podwyżki
Wowo
rok temu
To jest czas próby dla wszelakich januszów businesu i ichnich krzaków.Porządne firmy dadzą sobie radę.Byłem na kilku rozmowach w firmach. Załogi są tylko szkieletowe. Brak pełnych obsad.Brak chętnych za marne stawki.
Rita
rok temu
przy takich tytanach ekonomicznego intelektu jak suski i sasin to chyba nie mamy się czego obawiać
bESkDbqX
Roland
rok temu
Trzeba więcej rozdawać to na pewno będziemy tygrysem Europy . Po trzech miesiącach pandemii jesteśmy bankrutem z 200 mld długiem . Rządzący mają wymówkę covid .... Największy covid to niszczenie polskich przedsiębiorstw daninami, kontrybucjami i innymi kosztami przez ostatnie 5 lat . Czasem pracownika, komunistycznym kodeksem pracy itd. A teraz na gwałt reanimacja firm tarczami których pieniądze zostaną przejedzone . Mleko się rozlało nadszedł czas spłaty . Argument, że socjal jest na zachodzie nie przekonuje, bo oni mają 3 x większe PKB i ich stać na to . Dlaczego? Polscy emigranci zarobkowi pracujący za 1/2 tubylczej stawki wzbogacają ich budżety . Ale na leczenie za darmo przyjeżdżają tu za co płaci polski podatnik . Inwestycja w dzieci ? Po to aby zachód miał tanią siłę roboczą? Edukacja za darmo aby przygotowanych do pracy np. zawodowej zachód mógł za darmo mieć tanią siłę roboczą? Stąd bierze się nasza bieda, a ich bogactwo. I sami Polacy to powodują i pogłębiają.
Tumankwadrato...
rok temu
Ja nie jestem ekonomistą, pozwolę sobie jednak się nie zgodzić. Moja prognoza to min. 10 %.
...
Następna strona