Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia w Tesco. 230 osób straci pracę

3
Podziel się

Szykują się kolejne zwolnienia grupowe w Tesco. Sieć już powiadomiła związki zawodowe.

 Pracę ma stracić do 84 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz 146 sprawujących nadzór nad pracownikami.
Pracę ma stracić do 84 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz 146 sprawujących nadzór nad pracownikami. (money.pl)
bDAeJowR

Tesco zwolni nawet 230 pracowników. Pracę ma stracić do 84 osób zatrudnionych na stanowiskach podstawowych oraz 146 sprawujących nadzór nad pracownikami. Sieć już powiadomiła związki zawodowe Solidarność.

Jak wynika z pisma, przyczyną zwolnień grupowych ma być "zmiana struktur organizacyjnych skutkująca redukcją określonych stanowisk oraz koniecznością redukcji zatrudnienia na tych stanowiskach, jak i likwidacją określonych stanowisk w biurze głównym, spowodowanych zaprzestaniem lub uproszczeniem określonych procesów, zaprzestaniem świadczenia określonych usług na rzecz podmiotów z grupy Tesco, dostosowaniem struktur biura do zamierzonej struktury w związku z przyczynami ekonomicznymi".

bDAeJowT

Jak wyjaśnia sieć, drugim powodem redukcji jest zakończenie dotychczasowych procesów zmian w organizacji biura głównego oraz sklepów. Zwolnienia grupowe odbędą się w między 20.08.2020 a 31.10.2020 r.

Zobacz także: Zobacz też: Ceny żywności w górę. Ekspert wskazuje powody

Jak podaje Solidarność, w związku z rozwiązaniem stosunku pracy w ramach zwolnień grupowych, pracownikom przysługiwać będzie odprawa pieniężna w wysokości zgodnej z postanowieniami ustawy.

bDAeJowZ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDAeJoxu
KOMENTARZE
(3)
Ok
6 miesięcy temu
Moze zeby zastraszyc pozostalych.czy generowac oszczednosci...😁
Ty
6 miesięcy temu
Grunt to budżetówce wszystko sie należy, zaczyna sie .Kiedy rzad zrobi redukcje w administracji
pracownik
6 miesięcy temu
tesco jest wykupione,......................
bDAeJoxv