Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolnienia w Tesco. Niemal 1,5 tys. osób może stracić pracę

Pod koniec czerwca rozpoczną się w Tesco kolejne zwolnienia grupowe. Sieć poinformowała właśnie związki zawodowe, że z etatami może się pożegnać niebawem nawet 1480 pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Tesco zapewnia, że część zwalnianych może liczyć na inne propozycje od firmy.

Proces zwolnień ma się rozpocząć 24 czerwca, a skończyć pod koniec lipca. Sieć Tesco właśnie poinformowała, że zamyka cztery sklepy i centrum dystrybucji w Komornikach.

- W związku z tym pracę straci maksymalnie 1,3 tys. osób na stanowiskach podstawowych oraz 180 osób na stanowiskach nadzorczych - napisała sieć Tesco w liście do działającego w firmie związku NSZZ "Solidarność"

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Takapara to coś więcej niż manufaktura skarpetek

- Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy - zapewnia przy tym sieć w liście do NSZZ "Solidarność".

Przez dwadzieścia dni mają się jednak jeszcze toczyć konsultacje pomiędzy władzami Tesco a związkiem w sprawie zwolnień.

Zamykane przez Tesco hipermarkety mieszczą się w: Nowym Sączu (przy ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) oraz w Olsztynie (ul. Pstrowskiego). Zamknięcie czterech sklepów zmniejszy ich łączną liczbę w Polsce do 349. Dla porównania w 2015 r. było ich ok. 450.

To nie pierwsze zwolnienia grupowe w Tesco w ostatnim czasie. W styczniu z firmą rozstało się 1300 osób. Tamta redukcja zatrudnienia była efektem zamknięcia 32 sklepów sieci Tesco Polska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: tesco, tesco polska, handel, supermarkety, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-06-2019

KasjerkaPodziękujmy za to Jarusiowi. Niech rozdaje dalej, my za moment też staniemy w kolejce po 1000+

05-06-2019

TommySzkoda Tesco bo zawsze tam zakupy robie :-( Mam nadzieje ze sie nie wycofaja z Polski... Ps swoje tez zrobil glupi zakaz handlu w niedziele.... Nie … Czytaj całość

05-06-2019

dobra zmianaBrawo DUDOWIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (35)