Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zygmunt Solorz nie dostanie pół miliarda dol. odszkodowania z budżetu. Przegrał w arbitrażu

122
Podziel się:

Wieloletni spór z akcjonariuszami Sferii zakończył się wygraną Rzeczypospolitej Polskiej - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji. Trybunał Arbitrażowy w Paryżu odrzucił apelację złożoną przez spółki Zygmunta Solorza, które zarzuciły państwu wywłaszczenie z akcji Sferii.

Zygmunt Solorz-Żak
Zygmunt Solorz-Żak (East News)

Wyrok Trybunału Arbitrażowego w Paryżu oznacza, że biznesmen nie ma szans na 475 mln dol. odszkodowania z budżetu.

"W dniu 26 lutego 2019r. Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy w Paryżu wydał wyrok w sprawie z wniosku Juvel LTD i Bithell Holdings LTD (akcjonariuszy Sferia SA) przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, stwierdzając, że nie doszło do wywłaszczenia Juvel LTD i Bithell Holdings LTD" - czytamy w komunikacie resortu cyfryzacji.

Zobacz także: Wideo: rozmowa z Zygmuntem Solorzem-Żakiem

"Tym samym wieloletni spór z akcjonariuszami Sferii zakończył się wygraną Rzeczypospolitej Polskiej – Ministra Cyfryzacji, reprezentowanego przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej" - podkreślono.

Zygmunt Solorz złożył pozew do paryskiego trybunału w 2016 roku, gdy uznał, że warunki zawartej w 2013 roku ugody z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji nie zostały zachowane.

Zgodnie z tą ugodą, zawartą jeszcze przez ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego, powiązana z Zygmuntem Solorzem-Żakiem Sferia otrzymała w ramach rekompensaty za wcześniejsze błędne decyzje urzędników - decyzją Prezesa UKE - zmiany rezerwacji częstotliwości z pasma LTE 800 MHz. W wyniku tej decyzji firma ta nie musiała stawać do aukcji na częstotliwości LTE.

W listopadzie 2011 r. właściciele Sferii poinformowali rząd, że zamierzają zaskarżyć w ich ocenie niezgodne z prawem decyzje prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej do Trybunału Arbitrażowego w Paryżu. Przedmiotem sporu była niemożność efektywnego korzystania przez Sferię z częstotliwości radiowych w paśmie 850 MHz, na którym Sferia chciałaby budować sieć LTE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(122)
GOSC
5 lata temu
CHŁOPIE TY LEPIEJ ODDAJ TE MILIARDY DOLARÓW CO MASZ ZA CIEZKĄ PRACĘ PRZEZ 100 MILIONÓW LAT.BO TYLE LAT TRZEBA BY PRACOWAĆ BY TYLE MIEĆ.NAPRAWDĘ DŁUGOWIECZNY GOŚĆ.BUHAAAAAA
GOSC
5 lata temu
CHŁOPIE TY LEPIEJ ODDAJ TE MILIARDY DOLARÓW CO MASZ ZA CIEZKĄ PRACĘ PRZEZ 100 MILIONÓW LAT.BO TYLE LAT TRZEBA BY PRACOWAĆ BY TYLE MIEĆ.NAPRAWDĘ DŁUGOWIECZNY GOŚĆ.BUHAAAAAA
GOSC
5 lata temu
CHŁOPIE TY LEPIEJ ODDAJ TE MILIARDY DOLARÓW CO MASZ ZA CIEZKĄ PRACĘ PRZEZ 100 MILIONÓW LAT.BO TYLE LAT TRZEBA BY PRACOWAĆ BY TYLE MIEĆ.BUHAAAAAA
Ania
5 lata temu
Zakotwiczyli się na stałe w telewizji dostępu nie mają młodzi ludzie, na te stanowiska tak było i znów następny będzie koleś na stanowisko ,pieniędzy przepych bo są na mocnym gruncie bo Polska to ich folwark żenada.
tez
5 lata temu
inwestycji nad Wisłą też chyba nie będzie, no cóż nie zeżre trzech kotletów, chyba że pis da mu coś innego
...
Następna strona