Notowania

telekomunikacja
14.12.2018 07:15

Spotkanie Morawieckiego i Solorza-Żaka. W tle wniosek o rozłożenie 1,7 mld zł na raty

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z Zygmuntem Solorzem-Żakiem w Świątyni Opatrzności Bożej ma nie tylko kontekst afery KNF. W tle pojawia się motyw preferencyjnego traktowania przez państwo spółki biznesmena.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Makurat/REPORTER)
Spotkanie Morawieckiego i Solorza-Żaka miało miejsce 31 października.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", październikowe spotkanie premiera z jednym z najbogatszych Polaków nastąpiło nie tylko na krótko przed wybuchem afery KNF, ale także w okresie negocjowania przez Solorza-Żaka z państwem płatności opiewającej na 1,7 mld zł.

Chodzi o wniosek o rezerwację częstotliwości 800 MHz do transmisji danych w sieci komórkowej na lata 2019-2023. Należąca do Cyfrowego Polsatu spółka Sferia złożyła ten wniosek w czerwcu, a 10 października poprosiła Urząd Komunikacji Elektronicznej o rozłożenie opłaty 1,7 mld zł na 15 rat.

Wideo: prezes UKE tłumaczy stawki za roaming w UE

Już następnego dnia UKE rozpoczął postępowanie ulgowe, ale 12 października prezes UKE zażądał od spółki Solorza-Żaka zapłaty całości kwoty do połowy listopada. 15 listopada Sferia ponownie złożyła wniosek o raty, co wstrzymało termin zapłaty 1,7 mld zł.

W międzyczasie, 31 października z Solorzem-Żakiem w nietypowych okolicznościach spotkał się Mateusz Morawiecki. Jak ustalił "Newsweek", spotkanie nie odbyło się w KPRM, lecz na terenie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska początkowo zaprzeczała, że do spotkania Morawieckiego z Solorzem w ogóle doszło, ale zmieniła zdanie, gdy "Newsweek" powołał się na świadka, który miał widzieć obu panów.

Z kolejnego komunikatu rzeczniczki rządu wynika, że spotkanie faktycznie odbyło się i dotyczyło obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, w tym emisji filmu "Niepodległość" w Polsacie.

21 grudnia mija termin rozpatrzenia wniosku spółki Solorza-Żaka o rozłożenie opłaty 1,7 mld zł na raty. Jak przyznaje "Wyborczej" rzecznik UKE Martin Stysiak, płatności ratalne za częstotliwości nie były dotąd praktykowane, Cyfrowy Polsat byłby pierwszy.

Jak wskazuje gazeta, prezesem UKE od września 2016 r. jest Marcin Cichy, były pracownik Ministerstwa Cyfryzacji. Na stanowisko prezesa UKE został powołany przez Sejm na wniosek ówczesnej premier Beaty Szydło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: telekomunikacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-12-2018

KolooloTo teraz rozumiem dlaczego wiadomości w Polsat News są takie a nie inne

14-12-2018

KrisWałek na walku. A w radzie nadzorczej plus banku siedzi ten Kowalczyk, Polsat stał się bardziej prorządowy... mafia. Kupowanie wszystkiego...

14-12-2018

PolakBANK , PANIE SOLORZ IDŻ DO BANKU - WAŻ KREDYT , ZASTAW POLSAT .proste , a ten cwaniaczek chce żeby go państwo sponsorowało a w tym czasie korzystnie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (51)