Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Bitcoin pobił nowy rekord. Kryptowaluty droższe od Facebooka

Nawet Facebook jest mniej wart niż kryptowaluty Fot. Reporters/ STG/REPORTER/EAST NEWS
Nawet Facebook jest mniej wart niż kryptowaluty
Za ostrzeganie przed bitcoinem brała się Janet Yellen, swoje komunikaty wystosowało wiele banków centralnych, w tym NBP. Dla niepokornego rynku najwyraźniej nie jest to przeszkodą, by rosnąć dalej. W piątek odnotowano nowy historyczny rekord notowań. Wartośc kryptowalut jest większa niż Facebooka.

17872,56 dol. za bitcoina wg serwisu coindesk, to przynajmniej chwilowo nowy rekord notowań bitcoina, odnotowany niedługo przed godziną 12:00 naszego czasu w piątek. Kurs rośnie w porównaniu z czwartkiem o ponad 8 proc. Czy trzeba przypominać, że na początku roku można było go kupić poniżej tysiąca dolarów?

Nie pomagają ostrzeżenia banków centralnych, jak ostatnio Banku Australii, słowa prezes Fed Janet Yellen, czy choćby wspólny komunikat NBP i KNF. To przedstawiciele ,,systemu", a bitcoin to przedsięwzięcie antysystemowe, więc żadne argumenty nie grają roli.

Notowania tygodniowe bitcoina na platformie BitStamp (dol.)

Prezes kolejnego banku ostrzega przed kryptowalutami. "To niebezpieczne"


 

O tym, że to jest olbrzymia bańka spekulacyjna pisze się wiele, ale kapitał i tak nie przestaje dopływać. Było nie było pustych pieniędzy nadrukowano w ostatnich katach tak dużo i trzy wielkie banki centralne: Bank Japonii, Europejski Bank Centralny i Bank Anglii, kontynuują psucie pieniądza, więc jego część znajduje ujście w rynku kryptowalut.

Wartość wszystkich kryptowalut przekroczyła w piątek poziom 530 mld dol. To już więcej niż wart jest Facebook. Same bitcoiny mają kapitalizację prawie 300 mld dol.

Skąd się biorą nowe pieniądze? Najwyżej bitcoin notowany jest na rynkach koreańskich, więc naturalnie w tę stronę należy kierować uwagę. Planowany podatek od bitcoina w Korei Południowej jak widać nie przeszkodził i popyt tylko rośnie.

Na polskich platformach cena dochodzi do 17,8 tys. dol., więc też widać, że rozgrzanymi emocjami Polacy nie ustępują reszcie świata.

facebook, bitcoin, kryptowaluty
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
asdf
2017-12-18 21:52
bitkoin to zla waluta bo nie ulega inflacji a deflacji, wiec nie moze, i nie bedzie zadna waluta rezerową;) zreszta promowana jest jako waluta ktora pozbawia wladzy bankierow,,, em,, wiekszosc bitkoina jest w rekach bardzo niewielkiej grupy ludzi, wiec to w zasadzie to samo... Jedna wielka parodia,,, ktora prysnieee gdy ludzie beda spac
t
2017-12-18 12:37
Moim zdaniem należy przypomnieć ile było krachów giełdowych i ile ludzi cywilnych straciło pieniądze. Sądzę, że bankierzy krytykują krypto, bo samo w to jeszcze nie weszli...
andy
2017-12-18 09:47
Coś nieaktualne to info. Kontrakty na BTC rozpoczęła też oferować największe tego typu giełda na świecie - CME. Obecna cena na rynku "zwykłym" to 18800 USD/BTC, po pewnym spadku w nocy. "Spekuła" zaś zajmowala się osatnio innymi krypto - przede wszystkim LTC. BTC robi się cieżkawy i nieruchawy. Taki jakby tradycyjny, jakby go juz banksterzy zjadali. Za to w polskich mediach - kampania obrzydzania na całego - mnóstwo filmikow, wywiadów - wszystko sponsorowane przez NBP i KNF i wszystko na "nie". Podobno NBP płaci ogromne sumy.
Pokaż wszystkie komentarze (23)