Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Minister Gliński raczej przeciwny jednolitej cenie książki. "Mamy ważniejsze sprawy"

8
Podziel się:

- Nie wiem. Są bardzo mocne argumenty za i przeciw - mówi Piotr Gliński o projekcie jednolitej ceny książki. W rozmowie z money.pl wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego stwierdza, że ma ważniejsze sprawy niż ta ustawa. A poza tym możliwe są inne sposoby wsparcia dla tradycyjnych księgarń.

Minister Gliński raczej przeciwny jednolitej cenie książki. "Mamy ważniejsze sprawy"
(money.pl)

- Nie wiem. Są bardzo mocne argumenty za i przeciw - mówi Piotr Gliński o projekcie jednolitej ceny książki. W rozmowie z money.pl wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego stwierdza, że ma ważniejsze sprawy niż ta ustawa, a poza tym możliwe są inne sposoby wsparcia dla tradycyjnych księgarń.

Jak zaznacza, nie podoba mu się spadające w Polsce czytelnictwo. Stwierdza, że to wina zmian technologicznych, a co za tym idzie problemy mają księgarnie.

- Upadają księgarnie wspaniałe, gdzie księgarz był partnerem czytelnika - mówi Gliński.

Dodaje, że warto walczyć o to, co jest cenne, ale niekoniecznie przez ustawę o jednolitej cenie książki.

- Jeżeli ta zmiana miałaby blokować rozwój innych zmian, to może nie warto. My na przykład wprowadziliśmy pilotażowy program "Partnerstwo dla książki", gdzie bezpośrednio wspomagamy takie miejsca - stwierdza wicepremier.

Według niego, ustawa o jednolitej cenie książki może wywołać problemy w innych obszarach. Zaraz jednak dodaje, że ostatecznej decyzji w tej sprawie nie ma. Tłumaczy też, że ma ważniejsze projekty, które muszą być realizowane szybciej niż jednolita cena książki.

Rozmowa odbyła się podczas forum Impact'17 w Krakowie.

najważniejsze
fintech 2017
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
JD
6 lat temu
Jak tacy ludzie jak Galiński mogą nami rządzić? Przecież to jest nietylko jego kompromitacja ale urzędu który sprawuje!
mimi
6 lat temu
Wyjątkowy okaz buractwa.
JARO.
6 lat temu
GLINSKI MUSI TERAZ MYSLEC JAK ZAPEWNIC PRZYSZLOOSC SWOJEMU BACHOROWI KTOREGO NIEDAWNO ZMONTOWAL A JES JUSZ STARY DZAD NIECH ZROBI BADANI NA OJCOWSTWO MORZ TO ROBOT STUDENTA ABY ZALICZYC SESIE ,?
prócz trendow...
6 lat temu
Szli krzycząc: "Książki, książki", ale jakie- parafrazujac poetę, który najpiękniej językiem polskim się posługiwał.Trzy proszę wymienić. Z pamięci.:))
Yo
6 lat temu
[QUOTE] Upadają księgarnie wspaniałe, gdzie księgarz był partnerem czytelnika - mówi Gliński. [/QUOTE] A co z wozami konnymi, gdzie koń był przyjacielem rolnika?