Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Awaria w urzędach. Minister cyfryzacji przeprasza i uspokaja: dane obywateli nie wyciekły

Awaria systemów informatycznych państwa sparaliżowała we wtorek pracę urzędów. - Nasze wszystkie działania skoncentrowały się na tym, żeby ochronić dane. W związku z tym postanowiliśmy wyłączyć wszystkie systemy na ok. 3 godzin, żeby było bezpiecznie - tłumaczył w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- To awaria jednego z urządzeń, ale także - trzeba się bić w piersi - kwestia procedur, nie zadziałały wszystkie tak jak trzeba. Musimy wyciągnąć wnioski. Sprawdzamy wszystkie wątki, wszystkie tropy, potencjalne przyczyny - mówił minister Zagórski, z którym rozmawialiśmy podczas Impact'18.

Przypomnijmy, najważniejsze systemy informatyczne państwa całkowicie przestały działać we wtorek rano. Niedostępne były Profil Zaufany, CEPiK, ePUAP czy serwis obywatel.gov.pl. Awarię wstępnie udało się opanować około 13:00.

Czytaj także
Polecane galerie
teed
2018-06-15 06:20
na sztandarach pis-u Bóg , Honor , Ojczyzna a w sercu zdrada , kłamstwo , oszustwo i złodziejstwo
Nikon
2018-06-15 06:13
Przecież to bzdury co ten gość pieprzy. Urządzenie zawiniło w takie farmazony to uwierzy tylko jakiś leming na madagaskarze. Atak służb obcego państwa sprawdzili czujność naszych służb co się przekonali no cóż krucho u nas z bezpieczeństwem.
haha
2018-06-14 13:28
Więcej skoczków i misiewiczów do mc !
Pokaż wszystkie komentarze (12)