Notowania

Awaria w urzędach. Minister cyfryzacji przeprasza i uspokaja: dane obywateli nie wyciekły

- Nasze wszystkie działania wczoraj skoncentrowały się na tym, żeby ochronić dane. W związku z tym postanowiliśmy wyłączyć wszystkie systemy na ok. 3 godzin, żeby było bezpiecznie. Awaria jednego z urządzeń, ale także - trzeba się bić w piersi - kwestia procedur, nie zadziałały wszystkie tak jak trzeba. Musimy wyciągnąć wnioski. Sprawdzamy wszystkie wątki, wszystkie tropy, potencjalne przyczyny - mówił Money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKADIUSZ ZIOLEK)

Awaria systemów informatycznych państwa sparaliżowała we wtorek pracę urzędów. - Nasze wszystkie działania skoncentrowały się na tym, żeby ochronić dane. W związku z tym postanowiliśmy wyłączyć wszystkie systemy na ok. 3 godzin, żeby było bezpiecznie - tłumaczył w rozmowie z money.pl minister cyfryzacji Marek Zagórski.

- To awaria jednego z urządzeń, ale także - trzeba się bić w piersi - kwestia procedur, nie zadziałały wszystkie tak jak trzeba. Musimy wyciągnąć wnioski. Sprawdzamy wszystkie wątki, wszystkie tropy, potencjalne przyczyny - mówił minister Zagórski, z którym rozmawialiśmy podczas Impact'18.

Przypomnijmy, najważniejsze systemy informatyczne państwa całkowicie przestały działać we wtorek rano. Niedostępne były Profil Zaufany, CEPiK, ePUAP czy serwis obywatel.gov.pl. Awarię wstępnie udało się opanować około 13:00.

Tagi: marek zagórski, wiadomości, wideo, gospodarka, impact 2018, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-06-2018

RobertProszę spytać Pana Ministra w naszym imieniu jak sobie wyobraża funkcjonowanie kas fiskalnych on line od 1 stycznia 2019 roku, jeśli ministerstwu … Czytaj całość

13-06-2018

edekmiałem urlop w celu załatwienia dowodu i co nic nie załatwiłem

13-06-2018

Nina,,Danie nie wyciekły" wcale nie uspokaja mnie takie zapewnienie, wyciec to mi może glut z nosa jak jestem przeziębiona a nie dane osobowe . W tym … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (12)