Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Kwieciński o budżecie unijnym: "Nie zamierzamy konkurować z Włochami"

 

 

- Ten budżet nie jest dobrze zaprojektowany - powiedział w rozmowie z money.pl minister Jerzy Kwieciński o planowanym podziale unijnych środków w nowej perspektywie finansowej. Szef resortu infrastruktury i rozwoju podkreślił jednocześnie, że Polska nie chce konkurować o pieniądze z Włochami czy innymi krajami.

Minister Kwieciński odniósł się też do słów premiera Węgier Victora Orbana, który zapowiedział, że jego kraj może w najbliższej perspektywie finansowej więcej wpłacać do unijnej kasy niż z niej brać.

- Życzę tego Węgrom, ale trudno im o to będzie w tej najbliższej perspektywie finansowej - powiedział Kwieciński, podkreślając, że taka sytuacja oznaczałaby wyraźny wzrost zamożności Węgier.

Zaznaczył, że także celem Polski w dłuższej perspektywie jest, by być na wysokim poziomie rozwoju, co wiązać się będzie z dopłacaniem do budżetu unijnego.

Kwieciński podkreślił również, że Polska nie zamierza konkurować z Włochami o fundusze z unijnej kasy, bo są tam też problemy, które powinny być rozwiązane. Zaznaczył, że rozwiązywanie problemów nie powinno odbywać się kosztem innych krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

unia europejska, kwieciński, budżet unii europejskiej, impact18
Czytaj także
Polecane galerie
Anka
2018-06-14 16:05
Inwestycji i Rozwoju... -.-'
Felucjan
2018-06-14 13:08
Czyli co? Jak? Chcemy dostać więcej, ale żeby nikt nie miał mnie? Aaaaaaa.... Już wiem!!! Minister w swej głupocie liczy, że Niemcy nam dopłacą. Tak, szczególnie po 3 latach plucia im w twarz na każdym kroku!!! Szukajcie funduszy w San Escobar.