Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

Rząd nie będzie kibicował polskim piłkarzom w Rosji. Na mundial Putina nikt się nie wybiera

 

- Nie wybieram i nie słyszałem, żeby wybierał się jakikolwiek z ministrów - mówi Jarosław Gowin, pytany przez money.pl czy zamierza pojechać na mundial do Rosji. Jak stwierdził, w tej sprawie nie było w rządzie dyskusji, bo wszyscy mają jednoznaczne stanowisko.

- Nie jest tajemnicą, że mamy swoje przemyślenia na temat praworządności w Rosji - mówi money.pl wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jak dodał, nie było na ten temat rozmowy w rządzie. Zaraz jednak stwierdził, że nawet nie trzeba uzgadniać tej kwestii, bo - w opinii wicepremiera - jest ona oczywista.

- U nas nie ma potrzeby dyskutowania tego stanowiska. Wszystkie rządy polskie mają świadomość, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - tłumaczył wicepremier.

Nie chciał jednak komentować tego, czy do Rosji na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej może jechać prezydent. Tłumaczył jednak, że nie chce doradzać Andrzejowi Dudzie za pośrednictwem mediów.

Gowin, pytany o to, jak jego zdaniem poradzi sobie kadra Adama Nawałki, stwierdził: "jesteśmy w stanie zawalczyć o medal". Dodał, że pomóc powinno to, że mamy w kadrze nie tylko uznane gwiazdy, ale i młodych zawodników. Jego zdaniem gwiazdami naszej reprezentacji mogą być np. Piotr Zieliński czy Bartosz Bereszyński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

mundial, jarosław gowin
Czytaj także
Polecane galerie
Zenobia
2018-06-18 22:30

U nas nie ma potrzeby dyskutowania tego stanowiska. Wszystkie rządy polskie mają świadomość, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - tłumaczył wicepremier.

Bezczelniak i tyle
Taki tam
2018-06-15 07:00
Ich nieobecność dobrze wpłynie na formę polskich orłów. Niech więc lepiej zostaną w domu
Taki tam
2018-06-15 06:58
To dobrze że ich tam nie będzie. Tego pisowskiego smrodu w już w Polsce mnie aż za dużo
Pokaż wszystkie komentarze (15)