Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

300 Plus. Dofinansowaniem objęto ponad milion dzieci

7
Podziel się:

Jak podaje ZUS, dotychczas wpłynęło ponad 712 tys. wniosków o świadczenie 300 Plus. Dofinansowaniem wyprawki szkolnej ma zostać objętych ponad milion dzieci.

300 Plus. Dofinansowaniem objęto ponad milion dzieci
300 plus. Ponad milion dzieci objętych świadczeniem. (money.pl, Rafał Parczewski)

W tym roku po raz pierwszy rozliczaniem i obsługą programu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Pierwszy raz wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną.

- Statystyki pokazują, że zmiana w programie "Dobry start", którą wprowadziliśmy, jest krokiem w dobrym kierunku i odpowiedzią na realne potrzeby współczesnych rodziców" – oceniła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. - Weszliśmy tym samym już na dobre na drogę digitalizacji usług społecznych i będziemy nią podążać.

Zobacz także: Koniec papieru, wnioski 500+ tylko elektronicznie. Maląg: 80 proc. Polaków już teraz korzysta z obsługi cyfrowej

Jak podaje ZUS, dotychczas wpłynęło 712,8 tysięcy wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące ponad 1,01 mln dzieci.

Największe zainteresowanie świadczeniem 300 plus jest w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim oraz pomorskim.

Świadczenie z programu "Dobry start" przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku osób z niepełnosprawnościami.

Wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
szok cenowy
3 lata temu
a dochód przy rodzinnym 650 zł na osobę żeby uczące 18 letnie dziecko dostało 100 zł , jajeeeeebe co za kraj idiotów , masz minimum nie należy ci się rodzinne na uczące 18 letnie dziecko ale dzieci morawieckiego z 40 milionami przepisanymi na żonę a jakże 500 zł co miesiac
Ywybory
3 lata temu
A co na to pracujący rodacy !?
54re
3 lata temu
Kasa jest bezmyślnie rozdawana. Ludziom biorącym 6 tys. zł rocznie na dziecko (z 500+) od 5 lat trzeba jeszcze dawac po 300 zł na zeszyty i długopisy dla dzieci. Młodzi często uczyć się nie chcą. Nie chodzą do szkoły. Na zdalnych śpią albo tylko się podłączają i zajmują się czym innym. Znajoma pracuje w zawodówce i technikum. Blisko połowa nieobecności jest niemal normą. Nawet na zdalne lekcje nie chce im się włączyć komputera. Jak się podłączą to mówią że nie mają mikrofonu żeby odpowiadać na pytania. Dostają tylko 6000 rocznie i nie mają 20-30 zł na słuchawki z mikrofonem Dajcie im jeszcze z 10 tysięcy w ramach programu mokrofon+. Na koniec roku poprawianie jedynkowiczów marzących o ocenie 2, żeby mogli zdać. 500+ powinno byc płacone małym dzieciom do wieku szkolnego, a potem tym które mają wysoką frekwencję w szkole, np. 90% i średnią ocen co najmniej 3,0. Takie podejście mobilizowałoby dzieciaki i czegoś uczyło . Byłaby motywacja da rodziców by dzieci dopilnować i dawałoby też oszczędności dla budżetu.. Powinno się stawiać na edukację (praktyczne umiejętności), odpowiedzialność i samodzielność (przedsiębiorczość) młodych ludzi. Jak zmotywować dziecko (ucznia/studenta) do nauki umiejętności za które inni chcą dobrze płacić? – przeczytajcie sobie poradnik dla rodziców i uczniów pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiać. O takim podejściu do 500+ tam piszą. Warto prezczytać.
Tymek
3 lata temu
Ale boja się Tuska
Narodowiec
3 lata temu
PO-wcy nie są zwolennikami 500+ i 300+ i nie powinni składać wniosków.