Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|
aktualizacja

Wyprawka 300+. Rodzice masowo składają wnioski o pieniądze

5
Podziel się:

300 zł jednorazowego dodatku do wyprawki szkolnej ma już zagwarantowane 883 tys. dzieci. W tym roku wniosek o świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną.

Wyprawka 300+. Rodzice masowo składają wnioski o pieniądze
Wyprawka 300+. Rodzice złożyli już niemal 619 tys. wniosków (money.pl, Rafał Parczewski)

Od początku lipca można składać wnioski o świadczenie 300+ w ramach programu "Dobry start".

W tym roku jednak ubiegać się o świadczenie można wyłącznie składając wniosek drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Zobacz także: Koniec papieru, wnioski 500+ tylko elektronicznie. Maląg: 80 proc. Polaków już teraz korzysta z obsługi cyfrowej

Pieniądze otrzymamy również tylko na rachunek bankowy.

Resort rodziny poinformował na Twitterze, że do wtorkowego poranka rodzice i opiekunowie złożyli dokładnie 618 974 wnioski, które objęły 882 655 dzieci.

Dobry Start to 300 zł rocznie na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia.

O wyprawkę można się starać do 30 listopada.

W 2020 r. wsparciem z programu objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
ZK590
3 lata temu
za 6 tys. złotych na które pracował podatnik + 1200 zł odpisu podatkowego nie mają za co kupić wyprawki szkolnej ?
CZARNOWIDZ
3 lata temu
A JAREK drukuje, starczy - Sypnie Kasą i ma wygrane - Ma kościół po swojej stronie - Judasz za Kasę Chrystusa sprzedał - POLACY teraz HURA a że potem kilka pokoleń będzie spłacać, to już inna sprawa - A opozycja co może, dać, obiecywać jak już nie ma z czego - Bóg jest w Trzech Osobach a Jarek - Prezydent, premier, prezes, prokurator, sędzia, kat i wykonawca - Ich powołuje na stanowiska i usuwa a ludziom z Pis i ich rodzinom rozdaje posady, wynagradza - Bez wiedzy, zgody Kaczyńskiego żadne Decyzje nie zapadają - Kaczyński odchodzi - Koniec partii Pis - Jak w Ulu Królowa umiera - Cały UL umiera - Trutnie zostają bezradni i sami się pozagryzają - A co to na razie to Dobierać się będzie Polakom - Nie dotyczy ludzi z Pis - Do Własnościowych prywatnych mieszkań, do działalności prywatnej, do Kont w Bankach - Skąd, ile, od kiedy masz - Cenzura mediów - Nowe ustawy, podatki, opłaty. podwyżki Cen - Kaczyński nie boi się przegranych wyborów ALE - Wyjdą na Jaw - Przekręty, oszustwa, wyłudzenia, łapówki, wyprowadzenie Kasy - Już ludzie z Pis i ich rodziny zabezpieczani na przyszłość - To nie będą setki tysięcy ale w setkach milionów - Z Unijnej Kasy wyprowadzone zostaną Miliardy
CZARNOWIDZ
3 lata temu
A JAREK drukuje, starczy - Sypnie Kasą i ma wygrane - Ma kościół po swojej stronie - Judasz za Kasę Chrystusa sprzedał - POLACY teraz HURA a że potem kilka pokoleń będzie spłacac, to już inna sprawa - A opozycja co może, dać, obiecywać jak już nie ma z czego - Bóg jest w Trzech Osobach a Jarek - Prezydent, premier, prezes, prokurator, sędzia, kat i wykonawca - Ich powołuje na stanowiska i usuwa a ludziom z Pis i ich rodzinom rozdaje posady, wynagradza - Bez wiedzy, zgody Kaczyńskiego żadne Decyzje nie zapadają - Kaczyński odchodzi - Koniec partii Pis - Jak w Ulu Królowa umiera - Cały UL umiera - Trutnie zostają bezradni i sami się pozagryzają - A co to na razie to Dobierać się będzie Polakom - Nie dotyczy ludzi z Pis - Do Własnościowych prywatnych mieszkań, do działalności prywatnej, do Kont w Bankach - Skąd, ile, od kiedy masz - Cenzura mediów - Nowe ustawy, podatki, opłaty. podwyżki Cen - Kaczyński nie boi się przegranych wyborów ALE - Wyjdą na Jaw - Przekręty, oszustwa, wyłudzenia, łapówki, wyprowadzenie Kasy - Już ludzie z Pis i ich rodziny zabezpieczani na przyszłość - To nie będą setki tysięcy ale w setkach milionów - Z Unijnej Kasy wyprowadzone zostaną Miliardy
kobieta
3 lata temu
ja już nie mam wam z czego dawać - samotna pracująca matka studenta ( bez jednego 500+ )
victor
3 lata temu
Od kogo bierzesz temu sluzysz, trzeba brac madze jak partia daje...i zapewne tak jest:-)