Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitcoiny szybko nie zastąpią pieniędzy. Choć to przyszłość zakupów online

Zdaniem 35 proc. mieszkańców Europy bitcoin to przyszłość zakupów online. Mimo tego eksperci Polskiego Instytutu Ekonomicznego przekonują, że do zastąpienia gotówki jeszcze daleko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
Kryptowaluty wciąż nie zagrażają obecnie oficjalnym walutom państwowym.

"Około 35 proc. Europejczyków uważa, że bitcoin to przyszłość zakupów online. (...) Wydaje się, że płatności kryptowalutami powoli stają się międzynarodowym trendem" - piszą na łamach Tygodnika Ekonomicznego eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Jak wskazuje Instytut, już teraz są kraje, które przygotowują się na cyfrową rewolucję monetarną. Za przykład podaje Nową Zelandię, która stworzyła ramy prawne dla wypłacania pracownikom wynagrodzenia lub jego części w kryptowalutach.

Na koniec 2018 roku Chiny poinformowały, że są "niemal gotowe" do wprowadzenia państwowej kryptowaluty, która ma zastąpić fizyczne pieniądze.

Obejrzyj: Ministerstwo Finansów ma problem z kryptowalutami

Mimo tego, zdaniem ekspertów, kryptowaluty wciąż nie zagrażają obecnie oficjalnym walutom państwowym. Choć algorytmy stale są ulepszane, a technologia się upowszechnia wciąż cechuje je nieregularna podaż, niestabilna wartość oraz ograniczona liczba użytkowników.

"Można przypuszczać, że tak długo, jak oficjalną jednostką rozliczeniową będą pieniądze emitowane przez banki centralne, tak długo zamiana walut narodowych na kryptowaluty jako środka rozliczeniowego będzie ograniczona" - pisze Polski Instytut Ekonomiczny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: bitcoin, kryptowaluty, finanse, pieniądze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-08-2019

RonChyba jest rzeczą oczywistą, że im większa bedzie akceptacja bitcoina i im większy obrót oraz powiązanie z resztą gospodarki, tym mniejsze będą … Czytaj całość

28-08-2019

Prawda o BTCChyba piszecie nie wiedząc o czym mowa. BTC nigdy nie zastąpi pieniądza. Dlaczego ponieważ to banki i bankierzy ustalają reguły gry. Jeśli chcesz … Czytaj całość

29-08-2019

...Widocznie ktoś dużo utopił kasy w tej piramidzie finansowej i szuka kolejnych frajerów którzy utopia kasę żeby odzyskać swoją.

Rozwiń komentarze (8)