Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Rekordowe podwyżki dla polityków. Witek i Grodzki podpisali zarządzenie

653
Podziel się:

Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki byli zaskakująco zgodni. Wspólnie podpisali zarządzenie w sprawie podwyżek ryczałtów na prowadzenie biur poselskich i senatorskich. Takiej podwyżki jeszcze nie było.

Rekordowe podwyżki dla polityków. Witek i Grodzki podpisali zarządzenie
Podwyżki dla polityków obowiązują od 1 lipca (Adobe Stock)
bEJDUsHp

Politycy dogadali się ponad podziałami w sprawie ryczałtu na działalność biur poselskich, senatorskich i poselsko-senatorskich. Podwyżka jest rekordowa i wynosi aż 2 tys. zł.

Zarządzenie dotyczące podwyżki zostało podpisane 7 lipca, ale weszło w życie wstecznie od 1 lipca. Podpisała je marszałkini Elżbieta Witek z PiS i marszałek Tomasz Grodzki z KO.

Wzrost środków na prowadzenie biur poselskich jest rekordowy – z 15,2 tys. zł do 17,2 tys. zł. Dotąd największa podwyżka ryczałtu wyniosła 1050 zł w 2016 roku.

bEJDUsHr
Zobacz także: 4. fala pandemii nadciąga. Polska gotowa na kolejny lockdown?

Politycy podwyżki tłumaczą wzrostem kosztów związanych z wynajmem lokali oraz zatrudnieniem pracowników.

Poprzednia próba zmian w finansach polskich posłów i senatorów spotkała się z ogromnym sprzeciwem społecznym i mimo wielkiego porozumienia polityków w tym jednym temacie – podwyżki uposażenia posłów i senatorów w ubiegłym rok nie weszły w życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJDUsHS
pieniądze
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(653)
Aleksandra
3 miesiące temu
Jako pracownik nie mogę się doczekać podwyżki choćby o parę procent a tu proszę-można? no można -a kto im zabroni
Sprawiedliwoś...
3 miesiące temu
Takie mam osobiste odczucia że idziemy ku upadłości narodu. Mój syn pracuje w Szkocji i stwierdził że w Polsce się żyć nie da. On będąc tam trzy lata, ma firmę dom piękny samochód "super sport 380KM." Jakoś żyję. Sorry ze to pisze, ale tam nikt nikogo nie okrada. Pracujesz to masz. Młody obiecał że jak się już dorbi to Madera na stałe.
Sprawiedliwoś...
3 miesiące temu
Ciekawe kto ich za to rozliczy jak wszystko robią aby być nietykalnymi. Trzeba znów będzie zmieniać kanstytcje?!!! To kim my Polacy jesteśmy?!!!
bEJDUsHT
Sprawiedliwoś...
3 miesiące temu
Tak się dłużej żyć nie da ja mam 2600 na drugiej grupie i ciągnę jak struna do pierwszego. A tu taka niespodzianka, im zaczęło brakować to śmiech. Brak szacunku dla ludzi którzy chcą uczciwie pracować i godnie żyć. A zresztą kiedy oni mieli szacunek dla normalnego społeczeństwa. Liczy się tylko władza.A jak władza to i kasa.
PiSPiS
3 miesiące temu
PANDEMIA TRWA W NAJLEPSZE A POLITYCY PRZYZNAJĄ SOBIE PODWYŻKI... NO PROSZĘ... MI FIRMA UPADŁA PRZEZ ICH OGRANICZENIA I ZAMKNIĘCIA, JESTEM BANKRUTEM A TE NIEROBY SOBIE PODWYŻSZAJĄ PENSJE... PRZECIEŻ ONI NIEDBAJĄ O OBYWATLA A O SIEBIE! MACIE POLACY ZA SWOJE, MACIE - PRZED WAMI JESZCZE CZTERY LATA MĘKI ... GŁOSUJCIE DALEJ, MACIE WASZ POLSKI ŁAD...
...
Następna strona