Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strefa euro. Obywatele chcą utrzymania wspólnej waluty

0
Podziel się:

Obywatele pięciu państw strefy euro zagłosowaliby za utrzymaniem wspólnej waluty, gdyby referenda w tej sprawie odbyły się w ich krajach jutro.

Strefa euro. Obywatele chcą utrzymania wspólnej waluty
(SIPA/East News)

Obywatele pięciu państw strefy euro zagłosowaliby za utrzymaniem wspólnej waluty, gdyby referenda w tej sprawie odbyły się w ich krajach jutro - wynika z opublikowanego sondażu, w którym przepytano Greków, Niemców, Francuzów, Włochów i Hiszpanów.

Sześć na dziesięć osób ankietowanych przez grupę badawczą Ipsos opowiedziałoby się za pozostaniem ich krajów w strefie euro. Tyle samo osób opowiedziało się za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie.

Poparcie dla wspólnej waluty było najsilniejsze w Grecji, gdzie trzy czwarte ankietowanych opowiada się i za euro, i za referendum.

_ - Mimo zamieszania, niepewności i dyskusji w tych kluczowych państwach, wydaje się, że obecnie ludzie pragną trzymać się euro _ - powiedział wiceprezes Ipsos John Wright.

_ - Sądzę, że to pozytywny sygnał w sprawie euro jako takiego. Ludzie nie mają chęci go porzucać - jeszcze nie _ - dodał. Poparcie dla referendum w sprawie euro było najmocniejsze w Niemczech (7 na 10 osób _ za _).

Agencja Reutera pisze, że obecnie unijni ministrowie otwarcie mówią o możliwości wyjścia Grecji ze strefy euro i, namawiając Ateny do realizacji reform w celu uzyskania pakietu pomocowego, przygotowują plany na taką ewentualność.

Czytaj więcej w Money.pl
Fiasko tych negocjacji przesądzi o losach Grecji? Premier Lukas Papademos zwołał nadzwyczajne spotkanie z przywódcami partii politycznych. Wszystko przez...
Dziś debiut Hollande'a. Ważna chwila dla Unii Presję na przyjęcie przez UE paktu wsparcia wzrostu wywiera właśnie nowy prezydent Francji, dla którego szczyt będzie premierowym występem na arenie europejskiej.
Tusk: Musimy być gotowi na wyjście Grecji z Eurolandu Dziś szczyt unijnych przywódców. Ma być przyjęty pakiet środków pobudzających gospodarkę.
euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)