Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Gąska
|

Bez przełomu na EURUSD

0
Podziel się:

Początek tygodnia nie przyniósł przełomu na rynku EURUSD, gdyż żadna ze stron rynku nie zdobyła wystarczającej przewagi by pokonać, którąś z barier ograniczające ruchy tej pary zarówno od dołu, jak i od góry.

Początek tygodnia nie przyniósł przełomu na rynku EURUSD, gdyż żadna ze stron rynku nie zdobyła wystarczającej przewagi by pokonać, którąś z barier ograniczające ruchy tej pary zarówno od dołu, jak i od góry.

Wynika to zapewne z braku pewności co do losów dolara w najbliższym czasie, wynikającego z sygnałów o możliwości zapaści gospodarki, którym towarzyszą objawy rosnącej presji inflacyjnej.

W rezultacie inwestorzy postanowili poczekać na jakieś wskazówki, co do nastawienia FED, który w tym miesiącu stanie przed trudnym zadaniem pogodzenia ognia z wodą, a więc stymulacji gospodarki poprzez obniżki stóp, przy równoczesnym ograniczaniu wzrostu oczekiwań inflacyjnych.

Okazją do weryfikacji swoich przypuszczeń będzie zaplanowane na najbliższy czwartek wystąpienie szefa FED, w którym zajmie się właśnie tematem bieżącej sytuacji gospodarczej i zagadnieniami polityki monetarnej.

Pomimo tego, że inwestorzy nie są do końca pewni jak będzie wyglądać sytuacja w USA, to ich nastawienie do amerykańskiej waluty jest raczej negatywne, o czym świadczy wyhamowanie w dniu dzisiejszym spadków już w rejonie 1,4660.

Co prawda, nie przekreśla to jeszcze szans na pogłębienie korekty w rejon 1,4560-1,46 (tym bardziej, że po fatalnym wyniku raportu z rynku pracy eurodolar nie ma siły rosnąć), jednak pokazuje, że długoterminowy trend deprecjacji dolara jest raczej niezagrożony, a kwestią czasu kolejny atak tego kursu na historyczne poziomy powyżej 1,50.

Jeśli chodzi o krajowy rynek, to kursy złotego niewiele się dziś zmieniały. Do aktywniejszego handlu nie skłoniły inwestorów ani spadająca giełda w Warszawie, ani wahania eurodolara, co oznacza, że również krajowi inwestorzy obserwują głównie sytuacje w USA.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)