Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
25.11.2009 09:48

Dane o sprzedaży mogą dodatkowo wzmocnić złotego

Umocnienie złotego jest pochodną większego apetytu na ryzyko, wywołanego wzrostami na azjatyckich, a obecnie na europejskich giełdach. Pomaga również taniejący dolar.

Podziel się
Dodaj komentarz

Środowy poranek przynosi umocnienie złotego o 1,9 gr do dolara i o 1,5 gr do euro. O godzinie 9:41 za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 2,7325 zł, a za europejską 4,1040 zł.

Obserwowany dziś zdecydowany atak EUR/USD na opory zlokalizowane w pobliżu 1,50 dolara, może być pierwszym krokiem do ich przełamania. To otworzyłoby drogę do silnej wyprzedaży "zielonego" i skorelowanego z tym umocnienia polskiej waluty.

Sytuacja na rynkach akcji oraz zachowanie dolara, na które to czynniki główny wpływ będzie miała publikowana po południu cała seria danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych, zdecydują o tym na jakich poziomach zakończą dzień USD/PLN i EUR/PLN.

Czynnikiem uzupełniającym będą publikowane o godzinie 10-tej przez Główny Urząd Statystyczny dane o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia. W październiku prognozuje się wzrost sprzedaży detalicznej o 2,5 proc. w relacji rocznej, przy jednoczesnym wzroście stopy bezrobocia z 10,9 proc. do 11,1 proc. Dobry sentyment do złotego sprawia, że lepsze od prognoz dane staną się impulsem go wzmacniającym, natomiast gorsze zostaną zignorowane.

Sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN wskazuje na dominację strony podażowej. Niezmiennie więc spadek dolara do 2,65 zł, a euro w okolice 4 zł jeszcze w tym roku pozostają scenariuszem bazowym.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz