Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Tomasz Witczak
|

Dobre dane nie wsparły eurodolara. Kupujący opadli z sił

0
Podziel się

Sytuację mogą odmienić jutrzejsze ważne dane z USA. Głownie te dotyczące produkcji przemysłowej i indeks Fed z Filadelfii.

Dobre dane nie wsparły eurodolara. Kupujący opadli z sił
bErJyXPF

Dobre dane z gospodarki niemieckiej, jak również ze Strefy Euro, nie odmieniły znacząco spadkowej sytuacji na wykresie EUR/USD. Tuż po ich publikacji widać było jedynie skromny ruch w górę do 1,3280.

W późniejszych godzinach notowano kolejne zejście do 1,3240 (mowa cały czas o kursach _ ask _), a kolejne podbicie (po 15:00) i próba wejścia ponownie w trend wzrostowy - zostały wkrótce powstrzymane. Kwadrans przed 16:00 kurs pary to 1,3260. Jeśli na wykresie o interwałach dziennych połączymy minima z 11 lipca, 2 sierpnia i 12 sierpnia, co da nam trend wzrostowy, to jednocześnie zauważymy, że wczoraj i dziś dość zdecydowanie wyszliśmy poza ten trend. Co prawda sytuacja nie kształtuje się w sposób dramatyczny, ale motyw gry na umocnienie dolara jest coraz bardziej aktualny. Pierwsze wsparcie rozpoznać można w okolicy 1,3235.

Jutro nasz rynek krajowy nie pracuje, ale w USA pojawią się dane o produkcji przemysłowej i indeks Fed z Filadelfii.

bErJyXPH

Tak jak na EUR/USD przebity został trend wzrostowy (aprecjacja euro), tak na USD/PLN wyszliśmy już poza trend spadkowy, co oznacza, że złoty się osłabia. Widać to dobrze na wykresach o interwałach 8-godzinnych i dziennych. Dziś notowano już nawet 3,1789, a minimum to 3,1585. Ani niezłe dane z Polski, ani dane z Niemiec czy Strefy Euro nie spowodowały wyraźnej, trwałej aprecjacji. Wydaje się więc, że wykres będzie poruszał się, tak jak od początku tygodnia, przy czym pierwszy opór jest właśnie przebijany, kolejny to 3,1840 (mniej więcej). Na EUR/PLN widzimy natomiast, że złoty jeszcze się trzyma, ale i tu można wnosić, że wkrótce potwierdzi się tendencja z USD/PLN, zakładając, że nie pojawią się jakieś bardzo wpływowe czynniki fundamentalne. Opory: 4,2140, 4,2215.

bErJyXQi
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)