Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
25.11.2009 11:35

Dolar nadal się osłabia

Eurodolar wyłamał się z kilkudniowego zakresu konsolidacji, kontynuując ruch trendowy.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Eurodolar wyłamał się z kilkudniowego zakresu konsolidacji, kontynuując ruch trendowy. Indeks dolarowy znalazł się ponownie w okolicy wsparcia i obecna sytuacja wskazuje na to, iż możemy oczekiwać nowych minimów. *
W dniu dzisiejszym poznamy ważne dane z USA, dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku i sprzedaży nowych domów. Analitycy spodziewają się lepszych danych. Pomimo jutrzejszego święta w USA, jak na razie nie widać chęci do realizacji zysków. W czasie sesji europejskiej indeksy kontynuują zwyżkę. Rynki zachowują się trendowo, co powinno ułatwić podejmowanie decyzji inwestycyjnych.

*EURPLN *Eurozłoty znalazł wsparcie w okolicy 4,0950 w postaci zniesienia 76,4 proc. całości impulsu wzrostowego z poziomu 4,0750 w okolice 4,1623. Pomimo nieco słabszych danych o sprzedaży detalicznej (wzrost w październiku o 2,1 proc. wobec oczekiwanego wzrostu o 2,5 proc.) złoty zachowuje się stabilnie. Utrzymujące się dobre nastroje na rynkach giełdach zagranicznych, a także dalsza wyprzedaż waluty amerykańskiej powinny sprzyjać złotemu. Najbliższym oporem pozostają okolice 4,12, wsparciem pozostaje rejon 4,0750.

*EURUSD *Eurodolar wybił się z szerszego zakresu konsolidacji 1,48-1,50. Obecnie kurs oscyluje tuż poniżej październikowego szczytu, co z technicznego punktu widzenia może sprzyjać testowi tych okolic i kontynuacji ruchu trendowego. Dziś kurs będzie znajdował się głównie pod wpływem publikowanych danych z gospodarki amerykańskiej, jednak perspektywa niskich stóp procentowych w 2010 roku może sprzyjać strategiom wykorzystującym walutę amerykańska jak walutę finansującą. Najbliższe wsparcie widzielibyśmy w rejonie 1,4960.

GBPUSD
Waluta brytyjska zyskuje na wartości, głównie za sprawą utrzymującej się słabości dolara. Kurs zbliżył się w okolice oporu na poziomie 1,6715, gdzie znajduje się zniesieni fib 61,8 proc. całości ostatniej fali spadkowej z poziomu 1,6875. Z tych poziomów możliwe jest odreagowanie. Zrewidowane dane na temat PKB nie miały większego wpływu na notowania GBPUSD. Powrót notowań w okolice 1,6640 może być dobrą okazją do zajmowania długich pozycji na tej parze. Aktualnym pozostaje wsparcie w rejonie 1,6490. Opór wyznacza poziom 1,6800.

*USDJPY *Dziś obserwujemy silny ruch na parach jenowych. Waluta japońska zyskała na wartości, zarówno do USD, jak i walut wyżej oprocentowanych. USDJPY przetestował istotną strefę wsparcia, którą wyznaczało październikowe minimów wraz z rozszerzeniem 161,8 proc. całości impulsu wzrostowego z poziomu 92,00. Z technicznego punktu widzenia droga w okolice wsparcia na poziomie 86,00 pozostaje otwarta. Istotną kwestią będzie to, czy kurs wybroni okolice 87,00. Wyprzedaż dolara kontynuowana w dniu dzisiejszym powinna sprzyjać spadkom na USDJPY.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
DM IDMSA
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz