Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
10.05.2005 10:20

Dolar pozostaje mocny

Dolar pozostaje mocny w stosunku do głównych walut światowych. Poniedziałkowe notowania na większości rynków przebiegały pod znakiem konsolidacji, czemu sprzyjał brak ważniejszych publikacji danych makroekonomicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bez większego wpływu na przebieg notowań pozostała informacja z USA, gdzie zapasy w hurtowniach w marcu wzrosły o 0,4%, nieznacznie poniżej oczekiwań. Handel w dniu dzisiejszym może przebiegać w spokojnej atmosferze – inwestorzy będą czekać na publikowane w środę dane makroekonomiczne ze Stanów. To właśnie te dane mogą zatrzymać dalsze wzrosty dolara na światowych rynkach.

Kurs EUR/USD utrzymuje się nad wsparciem przy cenie 1,2790. Dopiero w czasie wczorajszej sesji amerykańskiej doszło do naruszenia oporu na poziomie 1,2840, realizacja zysków szybko jednak została zakończona. W czasie sesji europejskiej przewagę może mieć strona kupująca dolary, dalsza część notowań może jednak przynieść stabilizację w oczekiwaniu na jutrzejsze dane o bilansie handlowym z USA. Wsparcie 1,2790 może zostać do tego czasu naruszone, trudno jednak oczekiwać w dniu dzisiejszym trwałego pokonania tego poziomu.

Trwa realizacja zysków na rynku USD/JPY. Dolar odrabia straty po niedawnych spadkach, w czasie wczorajszej sesji europejskiej inwestorzy kupujący walutę amerykańską pokonali opór przy cenie 105,50. Poziom ten stanowi obecnie najbliższe wsparcie, kolejną przeszkodą może być kurs 106,00.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz