Notowania

komentarze walutowe
29.07.2014 16:19

Eurodolar na nowych minimach

Aktualna sytuacja na rynku walutowym okiem analityka FMCM.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to ruch na południe i test wsparcia na poziomie 1,3423. Obecnie zostało ono naruszone, a eurodolar znajduje się w tej chwili na najniższym poziomie od listopada ubiegłego roku i jest wyceniany na 1,3418.

Dzisiejsza sesja nie dostarczyła nam wielu figur makroekonomicznych. Opublikowany o godzinie 15:00 indeks *S&P/Case-Shiller nie wprowadził większej zmienności na wykresie, a za dzisiejszymi spadkami na głównej parze walutowej * stoi porozumienie krajów członkowskich Unii Europejskiej ws. nałożenia nowych sankcji na Rosję, które mają odbić się na jej gospodarce i zmusić Władimira Putina do zaprzestania eskalacji konfliktu na Ukrainie.

Jutrzejszy kalendarz makroekonomiczny zapowiada się bardzo ciekawie. Z ważniejszych odczytów poznamy inflację konsumencką z Niemiec, raport ADP i dynamikę PKB z USA oraz decyzję FOMC w sprawie stop procentowych.

Złoty pod presją podażową

Nasza waluta pozostaje pod presją podażową. Dolar dziś podrożał i jest wyceniany na 3,0967 PLN, co jest najwyższym kursem od lutego tego roku. Wspólna waluta również zyskała wobec złotego i trzeba za nią zapłacić 4,1531 PLN.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz