Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Tomasz Witczak
|

Główna para nisko. Sceptycyzm wobec Grecji

0
Podziel się:

Zobacz, jak wygląda sytuacja na krajowej walucie.

Główna para nisko. Sceptycyzm wobec Grecji

Eurodolar wczesnym rankiem sytuuje się nisko, poniżej 1,1150 - i jest bardzo prawdopodobne, że ten stan rzeczy z grubsza się utrzyma. Samo tylko wyjście ponad 1,12 byłoby już pewnym wyzwaniem. Po drugiej stronie można rozważać wsparcie w pobliżu 1,1070.

Otóż na linii Grecja - Zachód napięcie nie wygasło. Potwierdza się to, co pisaliśmy wczoraj wieczorem - czyli że unijni oficjele wstępnie pochwalili Ateny i mówili o tym, że w negocjacjach następuje postęp, ale to wciąż za mało, by dać Helladzie pieniądze i wypracować prawdziwe porozumienie. To jednak wciąż nie oznacza całkowitego zerwania wąskiej nici, na której balansują Ateny. Bardzo możliwe, że dziś uda im się wydobyć jakieś ostatnie pieniądze, np. z wkładów instytucji publicznych, na zapłatę transzy pożyczki dla MFW, a jeśli nawet nie, to wciąż jeszcze nie będzie formalne bankructwo.

Napięcie zatem rośnie, zabawa trwa, mówiąc wprost. W kalendarium tymczasem raczej nie będzie danych istotnych dla eurodolara, natomiast szerokie rynki mogą patrzeć na doniesienia z Wielkiej Brytanii (o 10:30, o produkcji przemysłowej) tudzież z Indii (o 14:00, także produkcja, ale również inflacja CPI).

Na EUR/PLN przebijamy 4,08, otwiera to drogę do notowanych już wcześniej szczytów powyżej 4,09, a teoretycznie nawet może i do 4,1030-40. Na USD/PLN widzimy już prawie 3,66. Złoty jest w naturalny sposób osłabiony w atmosferze ucieczki od ryzyka - złoty traci do euro, mimo tego, że dolar traci do złotego. Wzrosła rentowność polskich obligacji 10-letnich (2,8 proc., +3,17 proc.).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)