Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy pozbywają się ryzykownych aktywów

0
Podziel się:

Obawy inwestorów zawiązane z pojawieniem się większej korekty na rynkach akcji nabierają coraz większego znaczenia.

Inwestorzy pozbywają się ryzykownych aktywów

Obawy inwestorów zawiązane z pojawieniem się większej korekty na rynkach akcji nabierają coraz większego znaczenia. Wczoraj mogliśmy obserwować silną wyprzedaż akcji na całym świecie, co miało przełożenie na pogorszenie nastrojów także na rynku walutowym.

Wspólna waluta mocno traciła na wartości, przez co kurs EUR/USD zanotował minimum na poziomie 1,3668. Umocnienie dolara ma również związek z oczekiwaniami co do dzisiejszych danych w USA, które inwestorzy poznają po południu. Obecnie kurs głównej pary wynosi 1,3720 i nadal nie widać większego popytu na euro.

...i wzrosty par złotowych

Wyprzedaż ryzykownych aktywów na całym świecie miała wpływ na pogorszenie sentymentu w stosunku do złotego. Nasza waluta praktycznie przez cała sesję ulegała deprecjacji, co było widoczne w znacznym wzroście kursów par złotowych. Para EUR/PLN dotarła ostatecznie do poziomu 4,0770, a kurs USD/PLN do poziomu 2,9830.

Dziś rano pojawiła się wprawdzie niewielka korekta, ale dopóki nie nastąpi wyraźna zmiana nastrojów na świecie, to zagrożenie dalszym osłabieniem naszej waluty będzie dalej realne.

Rynek pracy w USA

Ostatni dzień tego tygodnia przyniesie jedynie dwie istotne wiadomości, ale będą one naprawdę ważne. O godzinie 14:30 na rynek napłyną dane przede wszystkim o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, a także o stopie bezrobocia za oceanem.

W pierwszym przypadku spodziewany jest wzrost liczby etatów o 5 tys., co oznaczałoby wyraźną poprawę sytuacji w stosunku do poprzedniego miesiąca, gdy spadła ona o 85 tys. Natomiast stopa bezrobocia ma wzrosnąć z 10 proc. do 10,1 procent. Dane te mogą wywołać spore zamieszanie na rynku, dlatego warto obserwować ich aktualny odczyt.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)