Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Denderski
|

Konsolidacja

0
Podziel się:

Przed piątkowymi danymi o CPI w USA eurodolar przebywa w strefie konsolidacji 1.2680-1.2710.

bESQvHKd

Przed piątkowymi danymi o CPI w USA eurodolar przebywa w strefie konsolidacji 1.2680-1.2710. Dzisiaj o 14:30 sporo danych ze Stanów Zjednoczonych, ale tylko te o sprzedaży detalicznej mogą wpłynąć na rynek przed tak ważnymi wydarzeniami w piątek. Pozostałe dane makro z USA to: ilość nowozarejestrowanych bezrobotnych, ceny w eksporcie i imporcie oraz stan zapasów przedsiębiorstw. Sytuacja techniczna przemawia za dolarem na tej parze. Korzystny odczyt danych o sprzedaży detalicznej może sprawić, że EURUSD podąży w stronę długoterminowego wsparcia na 1.2565.

Przed posiedzeniem FOMC (środa, 20 września) jeszcze tylko informacja o PPI (wtorek, 19 września), ale jest mało prawdopodobne, aby ekonomiści z Fed pod wpływem tylko jednego odczytu zmienili wyrobiony wcześniej osąd sytuacji. Ogólnie, ostatnie informacje makroekonomiczne nie wyjaśniają do końca stanu gospodarki, koszty pracy rosną szybciej niż produktywność, ale z drugiej strony rynkowi nieruchomości potrzeba niewiele, aby można było mówić o recesji w tym sektorze.

Na rynku krajowym dominuje pozytywny sentyment do naszej waluty, co przyczyniło się (poza czynnikami natury technicznej) do aprecjacji złotego, jaką obserwujemy od trzech dni. Pogłoski o powrocie Zyty Gilowskiej do rządu posłużyły za uzasadnienie do zmiany pozycji przy zachęcającej do takiego działania sytuacji technicznej. Obecnie eurozłoty jest w okolicach 3.9550 – 3.96, wyjście dołem z tego zakresu zwiastować będzie dalsze spadki, ale nie można wykluczyć powrotu do wzrostów na EURPLN i USDPLN w świetle ciągle napiętej sytuacji politycznej związanej z pracą parlamentu nad budżetem.

bESQvHKG
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)