Notowania

komentarze walutowe
30.07.2013 16:26

Lepsze nastroje w Europie. Odreagowanie złotego

Dzisiejsza sesja dostarczyła nam nieco większej zmienności, lecz nadal są to dość małe zmiany kursu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na gruncie analizy technicznej nadal możemy mówić o trendzie wzrostowym na tej parze, a wsparciem będą okolice 1,3240. Podczas dzisiejszej sesji poznaliśmy kilka odczytów makroekonomicznych. Warto tu wspomnieć, że indeks nastrojów w gospodarce Strefy Euro wzrósł do 92,5 pkt. z poziomu 91,3 pkt. i jest to najwyższa wartość od kwietnia 2012 roku. O 16:00 ukazał się indeks zaufania konsumentów - Conference Board, który wypadł poniżej prognoz 80,3 pkt. wobec 81,3 pkt.

Inwestorzy mogą już powoli wyczekiwać dnia jutrzejszego kiedy to poznamy decyzje FOMC ws. stóp procentowych oraz ewentualne sygnały co do dalszej polityki monetarnej w USA.

Odreagowanie złotego

Zgodnie z naszą poranną prognozą, złoty dziś stracił na wartości (po około 0,6 proc wobec głównych walut) i obecnie para USD/PLN jest wyceniana na 3,1947 PLN, zaś EUR/PLN na 4,2326 PLN. Można dodać, że podobnie jak złoty traciły dziś również inne waluty rynków wschodzących naszego regionu, ponadto wzrasta rentowność polskich obligacji w przypadku 10y i obecnie wynosi 4,03 proc. Naszym zdaniem kolejne dni powinny przynieść dalsze osłabienie naszej waluty.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz