Notowania

komentarze walutowe
20.11.2008 17:12

Możliwa obniżka stóp w Polsce już w listopadzie

Złe dane o produkcji dostarczają Radzie Polityki Pieniężnej argumentu za obniżką stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu

Podziel się
Dodaj komentarz

Większość dzisiejszego dnia to stabilny trend wzrostowy na eurodolarze. Zamieszanie wprowadziły dopiero popołudniowe dane o zasiłkach dla bezrobotnych w USA, które wzrosły do 16-letniego maksimum.

Reakcja inwestorów była trudna do przewidzenia, gdyż nagle zaczęli oni kupować amerykańską walutę sprowadzając kurs EUR/USD pod poziom 1,25. Jednak końcówka dzisiejszej sesji przypominała trochę wczorajsze wydarzenia. Kurs nagle zaczął mocno zwyżkować i dotarł do 1,2580, a następnie zaczął mocno spadać zatrzymując się dopiero na 1,2515. Tuż po 16:00 kurs się ustabilizował i wynosił 1,2523.

Produkcja przemysłowa poniżej oczekiwań

Polska waluta dziś ponownie straciła na wartości. W trakcie sesji opublikowane zostały dane o dynamice produkcji przemysłowej za październik, która wyniosła zaledwie 0,2% r/r (oczekiwano 2,2%). Jednocześnie okazało się, że ceny producentów wzrosły zgodnie z oczekiwaniami o 2,4% r/r.

Złe dane o produkcji dostarczają Radzie Polityki Pieniężnej argumentu za obniżką stóp procentowych na najbliższym posiedzeniu, gdyż potwierdzają się obawy, że możemy doświadczyć znacznego spowolnienia gospodarczego. Pod koniec sesji europejskiej kurs USD/PLN wynosił 3,0654, a EUR/PLN 3,8403.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz