Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na złotym nadal bez rozstrzygnięć

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień przyniósł na początku ponowne osłabienie złotego do dolara, natomiast dalsze godziny handlu charakteryzują się już aprecjacją krajowej waluty. Na wyższy początek notowań wpływ miały pośrednio wyniki nowego sondażu, w którym PIS wysuwa się na prowadzenie przed PO.

USD/PLN
Dzisiejszy dzień przyniósł na początku ponowne osłabienie złotego do dolara, natomiast dalsze godziny handlu charakteryzują się już aprecjacją krajowej waluty. Na wyższy początek notowań wpływ miały pośrednio wyniki nowego sondażu, w którym PIS wysuwa się na prowadzenie przed PO. Technicznie na parze dolara do złotego niewiele się zmieniło. Poranny wierzchołek wypadł w okolicach 3.21, czyli na poziomie oporu, który nadal spełnia swoje podażowe znaczenie. Przebicie strefy 3.21 - 3.22 winno przełożyć się na wzrost w kierunku 3.2550, gdzie znajduje się około 2-miesięczna linia trendu spadkowego. Odnośnie wsparć, to głównym pozostaje w dalszym ciągu 3.11, natomiast nieco wyżej również 3.15.

EUR/PLN
Na eurozłotym udało się dziś popytowi naruszyć poziom oporu przy 3.90, jednakże nie poszło za tym szersze grono kupujących i w efekcie nadal ceny oscylują wokół oporu 3.89 - 3.90. Wsparciem pozostają ostatnie minima, pokrywające się również z dołkiem z marca, czyli 3.97. Ich wyraźne przekroczenie winno wywołać silną falę aprecjacji złotego w kierunku 3.60. Jeśli aktualne, wzrostowego odreagowanie zdołałoby się przedłużyć, to kolejnego oporu doszukiwać należałoby się przy 3.96. Obecnie jednak nadal przewagę mają posiadacze krajowej waluty, a zostanie ona potwierdzona w przypadku przekroczenia wspomnianego wsparcia.

PLN BASKET
Niestety dalszy brak konkretnego kierunku nadal widoczny jest na koszyku względem krajowej waluty. Aktualna konsolidacja w dalszym ciągu sprzyja jednak posiadaczom złotego. Korekta zdołała jak na razie dotrzeć do okolic 3.58, czyli 38,2% zniesienia poprzedniej fali spadkowego, co świadczy o dalszej presji popytowej na krajową walutę. Wyjście ponad wspomniane 3.58 winno się przełożyć na wzrost w kierunku 3.62, czyli poziomu dołków z początku sierpnia, których podażowe znaczenie wzmocnione jest również znajdującym się tam ostatnim, 61,8% zniesieniem poprzedniego spadku, jak również krótkoterminową linią trendu spadkowego. Wsparciem natomiast pozostają minima sprzed dwóch tygodni, wyznaczone przy cenie 3.5035 i ich przekroczenie sugerowałoby pojawienie się kolejnej fali umocnienia krajowej waluty.

GBP/PLN
W miarę spokojnie jest dziś również na parze funta względem złotego. Ceny od rana przetestowały już okolice najbliższego oporu przy 5.80, czyli krótkoterminowej, przyspieszonej linii trendu spadkowego. Póki co, spełnia ona swoje podażowe znaczenie. Jej przekroczenie kazałoby się spodziewać możliwości skierowania cen w stronę górnego ograniczenia 4,5-miesięcznego kanału spadkowego, w którym się cały czas znajdujemy. Opór ten zlokalizowany jest aktualnie na poziomie 5.91 i w zasadzie dopiero jego przełamanie odbierałoby przewagę średnioterminowym posiadaczom złotego. Wsparciem pozostaje nadal 5.71 i jego przekroczenie sugerowałoby dalszy spadek w stronę marcowych minimów na 5.5910.

CHF/PLN
Dzisiejszy, poranny wzrost wartości franka zatrzymał się dość dokładnie na poziomie najbliższego oporu, czyli przebitego ostatnio dołka sprzed dwóch tygodni, który wyznaczony został przy 2.5235. Poprzez dzisiejszy zwrot z tego poziomu opór ten zyskał tylko na wiarygodności. Wsparciem nadal pozostają okolice ostatnich minimów, które (analogicznie, jak na eurozłotym) pokrywają się z marcowymi minimami. Zlokalizowane są przy 2.4925. Wyraźne zejście niżej stanowiłoby zapowiedź spadku do poziomu 2.30, który wynika z poziomu docelowego 161,8% wysokości fali wzrostowej marzec - kwiecień.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
easy forex
KOMENTARZE
(0)