Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na złotym symboliczna korekta

0
Podziel się:

Czwartek na krajowym rynku walutowym przebiega pod znakiem nadal silnego złotego. Można więc przypuszczać, że silna fala aprecjacji krajowej waluty nie była związana głównie z mniejszą płynnością rynku za sprawą długiego weekendu.

Czwartek na krajowym rynku walutowym przebiega pod znakiem nadal silnego złotego. Można więc przypuszczać, że silna fala aprecjacji krajowej waluty nie była związana głównie z mniejszą płynnością rynku za sprawą długiego weekendu.

Wyraźne umocnienie obserwowaliśmy również w przypadku innych walut rynków wschodzących. Takie zainteresowanie się zagranicznego kapitału może obecnie nieco dziwić chociażby w kontekście cały czas rekordowych poziomów rentowności amerykańskich papierów dłużnych. Wygląda więc na to, że inwestorzy spodziewają się odnieść na rynkach emerging markets jeszcze wyższe stopy zwrotu, co z kolei dobrze wróżyłoby w tym układzie rynkowi akcji. Krajowej walucie pomagała również dzisiejsza, bardzo udana aukcja obligacji 2-letnich. Popyt wyniósł 7,5mld zł przy podaży na poziomie 1,8mld zł.

USD/PLN

Na dzisiejszej sesji widoczne są pewne, niewielkie próby wzrostowego odreagowania. Jeśli jednak spojrzymy na skalę spadku kursu w ostatnich dniach względem skali dzisiejszego, wzrostowego odreagowania (ok. 1 grosz), to widać wyraźnie, że strona popytowa nie ma w tej chwili praktycznie nic do powiedzenia. Obecnie, aby mówić o poprawie sytuacji posiadaczy amerykańskiej waluty, rynek musiałby przynajmniej powrócić nad poziom 3.09 - 3.11, czyli niedawny zakres wsparcia. Jak na razie cały czas negatywne sygnały, jakie po zejściu pod ten rejon się pojawiły, są obowiązujące, a to oznacza, że droga do 2.90 wciąż jest otwarta.

EUR/PLN

Mniej więcej podobna sytuacja ma również miejsce na eurozłotym, gdzie również nie udało się dziś kupującym zbyt wiele osiągnąć i w rezultacie korekta wygląda obecnie jak niewielki ząbek. Co więcej, udało się już podaży naruszyć poziom wsparcia przy cenie 3.82 i można zakładać, że jego trwałe przełamanie otwierałoby drogę w stronę 3.75, choć wcześniej popyt może być jeszcze widoczny przy 3.7850. Jeśli chodzi o najbliższy opór, to za takowy uznać należy poziom 3.8525, a kolejny to 3.8950.

PLN BASKET

W stosunkowo newralgicznym miejscu znalazł się również koszyk względem złotego. Podaż testuje dziś okolice wsparcia w postaci styczniowych minimów przy 3.43. Ich trwałe przełamanie byłoby kolejnym sygnałem przejmowania na rynku kontroli przez stronę podażową. Za opór uznać można obecnie poziom 3.48 i dopiero wyjście powyżej tej bariery dawałoby popytowi jakieś argumenty.

GBP/PLN

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja na parze funta względem złotego. Tutaj od paru dni obserwujemy konsolidację mniej więcej w zakresie 5.55 - 5.60, zamiast wyraźnego umocnienia złotego, jak ma to miejsce na pozostałych parach. Jeśli jednak chodzi o układ średnioterminowy, to nadal sytuacja pozostaje dla posiadaczy złotego korzystna, czyli kurs znajduje się pod poziomem rocznej linii bessy, która obecnie zlokalizowana jest przy cenie ok. 5.72. Jeśli chodzi o wsparcia, to takowych doszukiwałbym się w rejonie zeszłotygodniowych minimów przy 5.54. Ich przebicie otwierałoby podaży drogę w stronę 5.47.

CHF/PLN

Złoty również nie najlepiej spisuje się względem szwajcarskiej waluty. Pomimo dwukrotnych prób nie udało się kupującym trwale wybić powyżej 2.47. Ostatecznie skończyło się jedynie na jej chwilowym naruszeniu. Aktualnie rynek ponownie znajduje się pod presją podaży. Najbliższe wsparcie znajduje się teraz przy cenie 2.4325, natomiast jego przekroczenie winno skierować rynek w stronę minimów ustanowionych w lutym przy 2.40. Pierwszym symptomem odradzania się popytu byłoby wyjście powyżej zakresu 2.4700/50. Do tego miejsca krótkoterminowa przewaga leży po stronie podaży.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)