Notowania

komentarze walutowe
04.11.2014 12:21

Nudny wtorek, ale już jutro...

W przypadku EUR/USD nocny handel przyniósł próbę wyraźniejszego wyjścia ponad poziom 1,25.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pod kątem istotności publikacji wtorek nie będzie nazbyt interesującym okresem. W kalendarzu uwagę zwracają dane nt. deficytu handlowego USA o godz. 14:30, oraz ostateczne dane nt. dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku o godz. 16:00. O wiele ciekawiej zrobi się jutro.

W środę poznamy europejskie PMI dla usług, a w USA szacunki ADP i usługowy ISM. W czwartek - decyzja ECB i konferencja prasowa Mario Draghiego, oraz w piątek (dane Departamentu Pracy USA). Zarysowany wczoraj scenariusz nieznacznej korekty wartości dolara po silnym ruchu z ostatnich dni nadal wydaje się być aktualny.

Zwłaszcza, że dolar nie zyskał znacząco po rewelacyjnym odczycie ISM dla przemysłu, który poznaliśmy wczoraj po południu. Nie zmieniły tego nawet słowa _ jastrzębiego _ Richarda Fishera, który stwierdził, że FED może podnieść stopy wcześniej, niż tego oczekuje teraz rynek. Zaskoczenie pojawiłoby się wtedy, gdyby słowa te padły od kogoś o bardziej umiarkowanych poglądach.

Na wykresie koszyka BOSSA USD widać, że do wsparcia wyznaczanego przez dawny szczyt z przełomu września i października, tj. 73,43 pkt. jest jeszcze sporo miejsca Niemniej scenariusz jego testowania wydaje się być możliwy przed dalszym ruchem na północ.

W przypadku EUR/USD nocny handel przyniósł próbę wyraźniejszego wyjścia ponad poziom 1,25. W efekcie szczyt przypadł na 1,2530, po czym powróciliśmy w okolice 1,25. Niemniej scenariusz podejścia w okolice 1,2570-1,2600 nadal pozostaje aktualny. Kluczowym dniem będzie tutaj czwartek, kiedy zaplanowana jest konferencja Mario Draghiego. W średnim terminie powrót poniżej 1,25, jest dość prawdopodobny.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz