Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Krzysztof Kochan
|

Polska waluta stopniowo zyskuje wobec dolara

0
Podziel się:

Złoty rozpoczął nowy tydzień od nieznacznego umocnienia. Polska waluta stopniowo zyskuje wobec dolara, potwierdzając tym samym ochłodzenie nastrojów wobec amerykańskiej waluty na świecie.

Nowy tydzień na polskim rynku może zostać zdominowany przez temat polityki monetarnej.

W najbliższych dniach decyzję o poziomie stóp procentowych mają podjąć zarówno Rada Polityki Pieniężnej jak i Zarząd Rezerwy Federalnej USA. Inwestorzy oczekują obniżki stóp procentowych w Polsce o 25 pb. – 50 pb., otwarta pozostaje kwestia ewentualnej zmiany nastawienia RPP. W Stanach stopy powinny wzrosnąć o 25 pb., a malejąca różnica kosztów pieniądza - przy niepomiernie wyższym polskim ryzyku politycznym - złotemu z pewnością nie pomoże. Ograniczony wpływ na przebieg notowań w najbliższych dniach będzie mieć sytuacja na rynkach światowych, znaczenie tego czynnika wobec wyceny koszyka walut jest obecnie mniejsze niż w poprzednich miesiącach. Sygnałem mówiącym o nastrojach inwestorów na polskim rynku w dniu dzisiejszym będą wyniki przetargu bonów skarbowych, organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Obecnie złoty jest notowany na poziomie 13,60% odchylenia po mocnej stronie dawnego parytetu.

Rynek USD/PLN testuje wsparcie przy cenie 3,31 zł. Kolejną barierą dla wzrostów dolara jest poziom 3,28 zł. Kurs EUR/PLN utrzymuje się nad wsparciem przy cenie 4,00 zł. Najbliższym oporem jest cena 4,05 zł.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)