Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
23.07.2014 12:47

Polski dług pomaga złotemu

Rentowność krajowych 10-letnich obligacji wynosi 3,32 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnie kilkanaście godzin na głównej parze walutowej to płaski handel w okolicach poziomu 1,346. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3466. Przypomnijmy, wczoraj definitywnie udało się przebić ważne wsparcie zlokalizowane w okolicach 1,35, po czym para EUR/USD znalazła się na najniższym poziomie od listopada ubiegłego roku.

Dzisiejszy kalendarz jest niemal pusty, z ważniejszych figur poznamy tylko odczyt z USA w postaci liczby nowych wniosków o kredyt hipoteczny, jednak nie powinien mieć on dużego znaczenia dla rynku. Dzisiejszy dzień zapowiada się więc na dość spokojny i nie oczekujemy większych ruchów na głównej parze walutowej, jednak spadki wartości głównej pary walutowej nie są wykluczone w kolejnych dniach.

Początek dzisiejszej sesji na głównych parach złotowych to nieznaczne umocnienie naszej waluty. Dolar kosztuje 3,0707 PLN, za wspólną walutę trzeba zapłacić 4,1351 PLN. W kontekście wartości naszej waluty. Złoty pomimo zniżkującej pary EUR/USD nadal wyceniany jest _ względnie mocno _, jest to głównie zasługa naszego długu, który znajduje się na kilkunastomiesięcznych minimach, a rentowność naszych 10-letnich obligacji wynoszą 3,32 proc. Gdyby nie taki popyt na nasz dług, zapewne widzielibyśmy parę USD/PLN już powyżej poziomu 3,08 PLN.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz