Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pozytywny początek tygodnia

0
Podziel się

Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła bardzo spokojnie. Wprawdzie na rynek napłynęły nieznacznie lepsze dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro, ale nie wywołały one zbyt dużej zmienności kursu EUR/USD.

Pozytywny początek tygodnia
bEiaRZqt

Nowy lokalny szczyt EUR/USD...

Pierwsza część dzisiejszej sesji europejskiej przebiegła bardzo spokojnie. Wprawdzie na rynek napłynęły nieznacznie lepsze dane o indeksie PMI dla sektora produkcyjnego w Strefie Euro, ale nie wywołały one zbyt dużej zmienności kursu EUR/USD. Dopiero popołudniowe wejście kapitału zza oceanu sprawiło, że mogliśmy obserwować większe zmiany. Dobre nastroje giełdowe pomogły wspólnej walucie jeszcze bardziej się umocnić, dzięki czemu przed danymi z USA kurs EUR/USD znalazł się nawet na poziomie 1,3145. Sam odczyt indeksu ISM dla sektora produkcyjnego w USA okazał się lepszy od prognoz, co tylko potwierdziło dobre nastroje i pozwoliło utrzymać kurs EUR/USD w pobliżu maksimum.

...i minima par złotowych

Wyraźne osłabienie waluty amerykańskiej, a także dobre nastroje panujące na parkietach giełdowych, pomogły w dalszym umocnieniu złotego. Mimo porannych słabszych od oczekiwań danych o indeksie aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym w Polsce, pary złotowe zanotowały kolejne lokalne minima. W przypadku pary EUR/PLN było to 3,9750, a USD/PLN 3,0290. Później nastąpiło wprawdzie odbicie, ale lepsze amerykańskie dane nie wpłynęły negatywnie na polską walutę i tuż po godzinie 16:00 pary złotowe utrzymywały się nisko.

bEiaRZqW
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
FMCM
KOMENTARZE
(0)