Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rodzima waluta dziś spokojnie

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień nie obfitował w ważne dane makroekonomiczne mogące wpływać bezpośrednio na złotego.

Rodzima waluta dziś spokojnie

Godziny porannego handlu na złotym przyniosły chwilowe osłabienie, a następnie stabilizację rodzimej waluty. Jednak dalsza część dnia to już umocnienie złotego. O godzinie 15:40 kurs EURPLN wynosił 4,1960, natomiast kurs USDPLN 3,0930.

Dzisiejszy dzień nie obfitował w ważne dane makroekonomiczne mogące wpływać bezpośrednio na złotego. Również dzisiejsza sejmowa debata o zmianach w systemie emerytalnym nie wpłynęła na kształtowanie się złotego. Pośredni wpływ wywierały natomiast nastroje globalne oraz kurs EURUSD, który korygował wczorajszy ruch spadkowy.

W dniu dzisiejszym rozpoczęło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Wyniki obrad poznamy jutro w godzinach popołudniowych, natomiast o godzinie 16:00 opublikowany zostanie komunikat po posiedzeniu Rady oraz rozpocznie się konferencja prasowa RPP z udziałem Marka Belki.

W naszej opinii Rada w żaden sposób nie zaskoczy i utrzyma stopy procentowe na obecnym poziomie, podtrzymując tym samym deklarację z poprzedniego miesiąca o pozostawieniu stóp na obecnym poziomie przynajmniej do połowy 2014 roku.
Patrząc na wykres EURPLN widzimy, że kurs w dniu dzisiejszym ponownie wybronił opór zlokalizowany na geometrii Fibonacciego 78,6% (4,2070), stanowiącej zniesienie ostatniego ruchu spadkowego z połowy listopada. Taka sytuacja może sugerować ruch w kierunku poziomu 4,1900, będącego w ostatnim czasie silnym wsparciem.

USDPLN zachowuje się dziś bardziej podażowo niż EURPLN, a to z uwagi na wzrosty na EURUSD. Wczorajsze umocnienie dolara względem złotego spowodowane lepszymi od oczekiwań odczytami przemysłowych indeksów PMI oraz ISM, zostaje dziś korygowane. Na chwilę obecną widzimy, że kurs USDPLN nie poradził sobie z poziomem 3,0900. Tak, więc silniejsza dominacja rodzimej waluty nad dolarem nastąpi dopiero po przebiciu tego poziomu.

Porównaj na wykresach notowania walut

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Admiral Markets
KOMENTARZE
(0)