Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
25.10.2005 10:12

Rynek patrzy w stronę PiS i PO

Choć na rynku walutowym i rynku długu początek wtorkowych transakcji nie przyniósł większych zmian wobec poniedziałkowego zamknięcia, to analitycy mówią o możliwej nerwowości na rynku i oczekiwaniu na kolejne informacje dotyczące negocjacji PiS z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Na rynku jest nerwowo i w centrum znów będzie polityka. Dużo będzie zależało od zachowania inwestorów zagranicznych" - powiedział Marcin Bilbin, analityk Pekao.

We wtorek około 9.20 za euro płacono 3,9135 zł wobec 3,9115 zł w poniedziałek, a za dolara 3,2740 zł wobec 3,2650 zł.

Rentowność obligacji dwuletnich około 9.20 wynosiła 4,41 proc. wobec 4,43 proc. w poniedziałek, pięcioletnich 4,85 proc. wobec 4,81 proc., a dziesięcioletnich 4,89 proc. wobec 4,84 proc.

"Rynek stopy procentowej będzie też zapewne czuły na nowe dane makro" - dodał Bilbin.

GUS poda we wtorek m.in. dane o sprzedaży detalicznej i bezrobociu za wrzesień.

We wtorek rozpoczyna się też dwudniowe posiedzenie RPP, jednak rynek nie liczy na zmianę wysokości stóp procentowych na tym posiedzeniu.

Uwaga rynku będzie się koncentrowała na rozmowach PiS i PO. O 12.00 na wspólnej konferencji wystąpią Kazimierz Marcinkiewicz i Jan Rokita.

W poniedziałek wieczorem Rokita powiedział w TVP1, że PiS odrzuca większość propozycji zgłoszonych przez ekspertów Platformy Obywatelskiej w trakcie poniedziałkowych rozmów o programie wspólnego gabinetu.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz