Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senny początek tygodnia na złotym

0
Podziel się:

Początek tygodnia zaczął się pomyślnie dla złotego. Nasza waluta nieznacznie się umocniła względem dolara. Na parze eurozłotego krajowa waluta nieznacznie traci. Wahania są tu jednak również niezbyt duże.

USD/PLN
Początek tygodnia zaczął się pomyślnie dla złotego. Nasza waluta nieznacznie się umocniła względem dolara. Udało się podaży sprowadzić kurs pod poziom 3.4060, czyli czerwcowy wierzchołek, który w zeszłym tygodniu został dynamicznie przekroczony i stanowił teraz najbliższe wsparcie. Zejście cen pod ten poziom może sugerować, że mieliśmy do czynienia z fałszywym wybiciem i teraz to strona kupująca złotego przejmie kontrolę nad rynkiem. W takim układzie warto zwrócić uwagę na wsparcia. Pierwsze z nich znajduje się przy cenie ok. 3.37. Nieco niżej popytu spodziewać należałoby się również w okolicach 3.34. W tych rejonach znajduje się dolne ograniczenie ponad 3-miesięcznego kanału wzrostowego. Wybicie z tej formacji kazałoby się spodziewać zapoczątkowania nieco głębszej korekty całego trendu wzrostowego. Dopóty ceny znajdują się nad jej dolnym ograniczeniem, posiadacze dolara mają przewagę.

EUR/PLN
Na parze eurozłotego krajowa waluta nieznacznie traci. Wahania są tu jednak również niezbyt duże. Ceny zdołały dziś przetestować okolice najbliższego oporu, czyli poziom 4.0950. Wsparcia spodziewałbym się na poziomie 4.0650 oraz nieco niżej również w okolicach ostatnich, czerwcowych minimów, czyli 4.00. Dalszy kierunek zmian cen uzależniałbym od wybicia poza zakres 4.00 - 4.15. Z jednej strony mamy tu bowiem bardzo dynamiczne przebicie 2-miesięcznej linii trendu spadkowego, co teoretycznie kazałoby się spodziewać jego zakończenia, a z drugiej zatrzymanie korekty na 50% zniesieniu poprzednich spadków i dynamiczne umocnienie złotego, co nadal sugeruje, że trend spadkowy jest tu aktywny. Trwałe przebicie ceny 4.00 winno przełożyć się na test poziomu marcowego dołka na 3.8690, skąd cały trend wzrostowy został zapoczątkowany. Jeśli natomiast przebite zostałyby zeszłotygodniowe maksima przy 4.15, to należałoby się spodziewać powrotu do trendu głównego, czyli skierowania cen w stronę maksimum z końca kwietnia na
4.30.

PLN BASKET
Początek tygodnia również spokojnie upływa na koszyku względem krajowej waluty. Wsparciem jak na razie okazują się tu poziom ok. 3.73. Sytuacja techniczna pozostaje zatem bez zmian, czyli nadal aktualny jest tu horyzont w zakresie 3.6450 - 3.7850 i należy zakładać, że dopiero wybicie się poza ten zakres przełoży się na wyznaczenie dalszego kierunku zmian cen. Nieco wyżej przy 3.8135 również należy się spodziewać podaży, bowiem wyznaczony tam został szczyt całej fali wzrostowej, zapoczątkowanej z marcowego dołka. Aktualne wahania nie zdołały przekroczyć jak na razie 38,2% zniesienie tego trendu, zatem obecny horyzont sugerować może nadal jedynie przystanek przed dalszą deprecjacją złotego.

GBP/PLN
Dość ciekawie przedstawia się sytuacja na parze funta względem złotego. Tydzień zakończyliśmy przy wsparciu na 5.91 i te okolice stanowią również wsparcie obecnie. Trend spadkowy na tej parze jest tu nadal aktualny, a o jego zmianie mówić można będzie po przekroczeniu ponad 2-miesięcznej, spadkowej linii, która znajduje się na poziomie 6.07. Podażowo działać będą również okolice 6.05, czyli zeszłotygodniowego maksimum. Jeśli aktualne wsparcie przy 5.91 zostałoby przekroczone, to minimalnym spadkiem winien być test poziomu 5.8250, gdzie znajduje się 161,8% wysokości zeszłotygodniowej fali aprecjacji brytyjskiej waluty.

CHF/PLN
Bardzo spokojnie zaczął się tydzień na franku względem złotego. Ceny oscylują w zasadzie w zakresie jednego grosza, czyli ok. 2.62 - 2.63. Warto jednak zwrócić uwagę, że poziom 2.62 jest również wsparciem. Znajduje się tu poziom 61,8% zniesienia zeszłotygodniowej fali umocnienia szwajcarskiej waluty. Jego przekroczenie winno przełożyć się na test minimów całego, ostatniego trendu spadkowego, które wyznaczone zostały przy poziomie 2.58. Ich przekroczenie będzie sygnałem zakończenia aktualnej korekty i otwarta zostałaby droga do dalszego umocnienia krajowej waluty. Oporem jest aktualnie cena 2.68, czyli zeszłotygodniowy wierzchołek, a zatem można założyć, że o dalszym kierunku zadecyduje tu wybicie poza zakres 2.58 - 2.68.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)