Notowania

komentarze walutowe
25.07.2014 17:08

Słabsza końcówka tygodnia w wykonaniu złotego

Aktualne informacje z rynku walutowego według analityka FMCM.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami dzisiejszy dzień na głównej parze walutowej przyniósł dalsze spadki jej wartości.

Dziś eurodolar ustanowił nowe kilkumiesięczne minima i znalazł się na poziomie 1,3428, co było najniższym kursem od listopada ubiegłego roku. Obecnie jego wartość wynosi 1,3440.

Za dzisiejszym spadkiem kursu pary EUR/USD i umocnieniem dolara stoi odczyt indeksu IFO z Niemiec oraz dane z USA w postaci zamówień na dobra trwałego użytku. Co do danych z Niemiec, opublikowana wartość wyniosła 108 pkt. wobec prognozy na poziomie 109,4 pkt. i wartości poprzedniej 109,7 pkt. Dodajmy, że uzyskany wynik był najniższy od października 2013 roku.

Z kolei zamówienia na dobra trwałego użytku wzrosły w USA o 0,7 proc. m/m, po tym jak miesiąc wcześniej spadły one (po korekcie) o 1,0 proc. m/m. Dane były lepsze od prognoz. Rynek oczekiwał wzrostu na poziomie 0,5 proc. m/m.

Złoty traci

Wraz ze zniżkującą główną parą walutową na wartości traciła i nasza waluta. Dolar podrożał i kosztuje 3,0823 PLN, wspólna waluta po początkowym umocnieniu względem złotego w kolejnych godzinach dzisiejszego dnia nieco straciła na wartości i trzeba za nią zapłacić niemal tyle samo co rano, obecnie - 4,1421 PLN.

W nadchodzącym tygodniu z powodu zniżkującej pary EUR/USD oraz pogorszenia nastrojów na rynkach ze względu na wiele czynników geopolitycznych nasza waluta pozostanie pod presją podażową.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz