Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojna atmosfera na rynku złotego

0
Podziel się:

Dzisiejszy dzień na rynku krajowej waluty upływa w spokojnej atmosferze. Ceny oscylują w niewielkim zakresie wahań. Na dolarze do złotego jest to ok. 3.1775 - 3.1920. Na rynku jest dziś bardzo spokojnie.

USD/PLN
Dzisiejszy dzień na rynku krajowej waluty upływa w spokojnej atmosferze. Ceny oscylują w niewielkim zakresie wahań. Na dolarze do złotego jest to ok. 3.1775 - 3.1920. Na rynku jest dziś bardzo spokojnie. Częściowo wynikać to może z braku ważniejszych publikacji danych makroekonomicznych, poza cotygodniowymi danymi o ilości noworejestrowanych bezrobotnych. Aktualnie wsparcie znajduje się przy cenie zeszłotygodniowego minimum, które wyznaczone jest na poziomie 3.1360. Oporem nadal pozostają ostatnie maksima, czyli okolice 3.2350.

EUR/PLN
Wczorajsze umocnienie złotego zostało jak na razie wyhamowane na poziomie wsparcia, które zlokalizowany jest w strefie 4.13 - 4.15. Aktualnie zadziałało już jego górne ograniczenie. Dzisiejsze notowania również przebiegają spokojnie i obserwujemy oscylacje cen w zakresie ok. 4.15 - 4.1750. Jeśli poziom wsparcia udałoby się obecnie utrzymać, to zachęcić mogłoby to popyt do ponownej próby podejścia w okolice poniedziałkowych maksimów, czyli 4.2150. Jeśli jednak wsparcie zostanie złamane, to liczyć należałoby się z kontynuacją aprecjacji krajowej waluty do wsparcia w postaci linii trendu wzrostowego (niedawna linia szyi RGR), która aktualnie zlokalizowana jest przy cenie 4.09.

PLN BASKET
Co prawda nie udało się w przypadku koszyka względem złotego utrzymać wsparcia przy poziomie 3.68, jednakże dołek wyznaczony został 2 grosze niżej i dzisiaj również obserwujemy nieznaczne oscylacje w zakresie 3.66 - 3.68. Ważnym oporem w dalszym ciągu pozostaje cena 3.7250, która już kilkukrotnie zatrzymywała kupujących i dopiero jej przekroczenie kazałoby się spodziewać kontynuacji ostatniego trendu deprecjacji złotego. Wsparciem w krótkim terminie jest 3.66, natomiast nieco dalej popyt widoczny powinien być również na poziomie zeszłotygodniowego minimum, wyznaczonego przy 3.60.

GBP/PLN
Na rynku funta brytyjskiego ostatnie oscylacje przebiegają bardzo technicznie. Niedawna przecena złotego zatrzymana została dokładnie na 161,8% wysokości korekty z przełomu marca i kwietnia, po czym rynek cofnął się z poziomu oporu (6.18) i obecne umocnienie krajowej waluty doprowadziło do testu marcowego wierzchołka, czyli ceny 6.07. Można to określić jako ruch powrotny, jednakże w tych okolicach powinni już pojawić się kupujący i doprowadzić do wyraźnego odbicia ze wsparcia. W takim układzie spodziewać należałoby się ponownego skierowania rynku w stronę wtorkowych maksimów. Jeśli jednak wsparcia nie udałoby się utrzymać, to liczyć należałoby się z kontynuację przeceny do okolic poziomu 6.00, gdzie między innymi znajduje się już linia trendu wzrostowego, która była niedawno linią szyi zanegowanej formacji RGR. Dopiero jej przebicie podważyłoby już znacząco możliwość kontynuacji ostatniej przeceny złotego.

CHF/PLN
Dzisiejszy dzień na rynku franka szwajcarskiego również przebiega pod znakiem lekkiego odreagowania ostatniej fali umocnienia złotego. Dołek wyznaczony został przy cenie 2.6875 i stanowi obecnie najbliższy poziom wsparcia. Jego przekroczenie kazałoby się spodziewać testu linii trendu wzrostowego, która aktualnie zlokalizowana jest przy cenie 2.66. Nieco niżej popyt powinien być również widoczny na poziomie 2.6350, czyli przy 38,2% zniesieniu ostatnich wzrostów. Znajduje się tam również niedawna linia szyi zanegowanej RGR, co także wzmacnia popytową wymowę tego poziomu. Oporem nadal pozostają maksima z tego tygodnia wyznaczone przy 2.7270 i dopiero ich przekroczenie kończyłoby korektę aktualnego trendu spadku wartości złotego.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)