Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Spokojny dzień na złotym

0
Podziel się:

Pierwsza część czwartkowych notowań przebiega na rynku dolara względem złotego pod znakiem stosunkowo spokojnej konsolidacji w zakresie 3.40 - 3.4175. Nie widać jak na razie jakiś wyraźniejszych impulsów, które mogłyby rozruszać rynek.

USD/PLN
Pierwsza część czwartkowych notowań przebiega na rynku dolara względem złotego pod znakiem stosunkowo spokojnej konsolidacji w zakresie 3.40 - 3.4175. Nie widać jak na razie jakiś wyraźniejszych impulsów, które mogłyby rozruszać rynek. Cały czas można mówić o około 1,5-tygodniowej formacji RGR. Nieco zmodyfikowana linia szyi znajduje się obecnie w rejonie 3.39. Jak filtr można również przyjąć okolice ostatnich dołków przy 3.38. Zejście pod ten poziom winno się już przełożyć na nieco bardziej wyraźne osłabienie dolara, choć impulsu do realizacji takiego scenariusza cały czas doszukiwałbym w wybiciu górą z kanału spadkowego na eurodolarze. Przełamanie 3.38 kazałoby się liczyć z możliwością skierowania cen w stronę 3.33 - 3.34. Nieco niżej popyt winien być również widoczny przy 3.3150. Oporem pozostaje cały czas rejon 3.45 - 3.46 i dopiero jego trwałe przełamanie sugerowałoby, że aktualna konsolidacja była jedynie przystankiem przed kontynuacją dalszego umacniania się dolara.

EUR/PLN
Bez większych zmian przebiegają wahania na eurozłotym. Ceny wpadły od wczoraj w niewielką konsolidację nad poziomem 3.97. Nieco niżej znajduje się wielokrotnie wspominane, istotne wsparcie przy 3.95. Jego przełamanie stawiałoby pod znakiem zapytania cały, ostatnie wzrost i liczyć należałoby się w konsekwencji nawet ze spadkiem w stronę listopadowych minimów, czyli 3.85. Oporem oczywiście pozostają zeszłotygodniowe maksima w rejonie 4.04 - 4.05 i dopiero wybicie się wyżej winno się w konsekwencji przełożyć na wyznaczenie kolejnej fali wzrostowej. Póki zatem ceny oscylują w zakresie 3.95 - 4.05 mamy krótkoterminowy pat i pozostaje jedynie poczekać, aż rynek sam wyznaczy sobie dalszy kierunek.

PLN BASKET
Z racji stosunkowo spokojnego przebiegu notowań dolara, jak i euro, niewiele dzieje się dziś również na koszyku tych walut względem złotego. Ceny nadal oscylują nad poziomem wsparcia przy 3.68. Można się tu doszukiwać formacji RGR (analogicznej, jak na USD/PLN) z linią szyi przy 3.68. Jej przełamanie otwierałoby drogę do zapoczątkowania jakieś korekty ostatniej fali wzrostowej. Z zasięgu RGR wynikałby spadek w stronę 3.62, który wzmocniony jest dodatkowo obecnością kolejnego wsparcia. Póki jednak kurs nie wybije się dołem z aktualnej konsolidacji, nadal liczyć należałoby się z możliwością ataku przez kupujących. Oporem pozostają ostatnie maksima przy 3.74, natomiast ich przełamanie przekładałoby się na test 3.80.

GBP/PLN
Kolejne rekordy siły złotego względem funta zostały dziś ustanowione. Aktualna siła krajowej waluty wynika z ostatniego wybicia się kursu z formacji klina zwyżkującego. Docelowo należałoby się liczyć z możliwością testu podstawy formacji, czyli ok. 5.60. Istotne będzie jednak zachowanie się cen przy 5.80, bowiem jeśli w tych okolicach udałoby się zatrzymać aktualny napór podaży, nadal byłaby szansa na powrót do wzrostów. Jeśli natomiast 5.80 ulegnie przełamaniu, to droga w stronę 5.60 zostałaby w zasadzie otwarta. Jedyna nadzieja dla posiadaczy brytyjskiej waluty w okolicach 5.76, gdzie zlokalizowane jest ostatnie, 61,8% zniesienie ostatniej fali wzrostowej, zapoczątkowanej w październiku. Oporem niezmiennie pozostają zeszłotygodniowe maksima w okolicach 6.00.

CHF/PLN
W mniej więcej analogicznej sytuacji, jak w przypadku poprzedniej pary, znajduje się także frank względem złotego. Tutaj również falę aprecjacji krajowej waluty w ostatnich dniach zawdzięczamy wybiciu się dołem z formacji klina zwyżkującego. Obecnie została otwarta droga przynajmniej w stronę 2.5550. Nieco niżej popytowo działać powinien również poziom 2.5420, czyli 61,8% zniesienie ostatniej fali wzrostowej. Jego przełamanie sugerowałoby skorygowanie poprzedniego ruchu w całości, czyli umocnienie złotego w stronę październikowych minimów na 2.49. Najbliższym oporem jest teraz 2.5775 natomiast wyżej zeszłotygodniowe maksima przy 2.6270. Można zakładać, że w obecnej sytuacji dopiero wyjście na nowe maksima oddalałoby negatywną wymowę przeceny szwajcarskiej waluty z ostatnich dni. Jak na razie, posiadacze franka stracili w krótkim terminie przewagę na tej parze.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)